12 Yeni Ek İş Fikri

Ek işlerle ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Daha önce yayınladığımız ek işlere 12 Yeni Ek İş daha ekliyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

İşte bulduğumuz yeni ek işler:

 1. Otobüs-Minibüs-Taksi Şoförlüğü: Uzun saatler çalışan taşıma sektörü araçlarında çok zaman yedek uzun yol şoförlerine ya da ikinci mesai saatleri için ek şoförlere ihtiyaç duyulmaktadır. Taksi-minibüs duraklarına ya da otogarlara giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.
 2. Masörlük-masözlük: Eğer masaj eğitiminiz varsa bu iş ek iş olarak bile geliri dikkate değer bir iştir. Eğer eğitiminiz yoksa Halk Eğitim Merkezleri veya özel kursların düzenledikleri eğitimlere katılarak sertifika alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.
 3. Modellik-Fotomodellik: Modellik ajanslarına başvurabilir, ek iş olarak modellik veya fotomodellik yapabilirsiniz.
 4. Valelik: Lüks club, restoran ve otellerde akşamları valelik yapabilirsiniz.
 5. Değnekçilik: İki türü var: Dolmuş duraklarında hatları bağıran görevliler ve belediye ya da özel kurumların otoparklarında araç giriş-çıkışlarını ve park durumlarını kontrol eden görevliler.
 6. Terzilik: Dikiş dikmeyi biliyorsanız, terzilik sizin için umduğunuzdan daha iyi bir ek iş olabilir çünkü ufak tefek dikiş tamirat işlerinden anlamayan ya da işlerinden dolayı buna vakti olmayan çok insan var.
 7. Şarkıcılık: Sesiniz güzelse ve müziğe meraklıysanız, kendi başınıza ya da bir grup ile birlikte akşamları veya hafta sonları sahne alabilirsiniz.
 8. Kuryelik: Kargo-Kurye firmalarına başvurabilir ya da matbaalarla/şirkletlerle anlaşıp hafta sonları el ilanı-broşür dağıtabilirsiniz.
 9. Geceleri ve hafta sonu kurum temizliği işi: İş merkezleri, şirketlerin, kurumların temizlik işleri genelde içeride kimsenin kalmadığı mesai saatleri bitince akşamları ya da hafta sonları yapılır. Temizlik şirketlerine eleman olmak için başvurabilir veya küçük bir girişimcilik yapıp kendiniz şirketlerle irtibata geçerek, birkaç ekipmanla kurum temizliği sektörüne adım atabilirsiniz.
 10. Seslendirme Sanatçılığı: Diksiyonunuz düzgünse ya da eğitimini aldıysanız, reklam ve seslendirme şirketlerine başvurabilir ve televizyonlar ve radyolar için film, sinema, dizi, reklam, jingle seslendirmesi yapabilirsiniz.
 11. Sıra Bekleyicilik: Özellikle emekli maaşlarının yatırıldığı dönemlerde banka önlerinde veya kuyrukların çok olduğu resmi dairelerde işlerini çabuk halletmek isteyen insanlar için kuyruklara girerek veya kuyrukta olduğunuz yerleri onlara cüzi miktarlara satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu iş özellikle gençler ve öğrenciler için çok uygundur.
 12. Bozuk Para Satıcılığı: Bozukluk satıcısı olmak özellikle İstanbul için uygun bir iş fikridir. Bu ek işin en iyi müşterisi ise dolmuşlardır. Hızlı bozuk para sirkülasyonu söz konusu olduğu için toplu bozuk paraları, cüzi bir toplama ücretiyle dolmuş şoförlerine satabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın