Az Sermaye Gerektiren İş Fikirleri 2022A

az sermeye iş fikirleri 2022
az sermeye iş fikirleri 2022

Az sermaye gerektiren işler, parasını kaybetme lüksü olmayan insanların kafa yorduğu iş fikirleri arasındadır.
Alıcısı hazır işler günümüzde birçok kişinin girişimcilik damarını kabartmayı başarmaktadır. Özellikle düşük sermaye ile yapılacak birçok iş kolunun günümüzde çok daha verimli bir şekilde yürütülmesi mümkün hale gelmiştir. Özellikle sosyal medyanın etkin kullanımı sizi doğru hedef kitleye ulaştırarak bu alanda satışlarınızın internet üzerinden bile patlamasını sağlayacaktır. Basit pr çalışmaları ile işletmenizi kurduktan sonra kısa sürede yüksek kazanç elde edebileceğiniz zekice iş fikirlerinizi bir sonraki aşamaya taşıyarak kurumsallaşmanız bile mümkündür.

Günümüzde az sermaye gerektiren iş fikirleri arasında birçok seçenek yer alır. Hayal gücünüze ve girişimcilik yeteneklerinize göre alternatif birçok iş bulabilirsiniz. Ancak popüler az sermayeli iş fikirleri arasında şunlar ilk sırada yer almaktadır:

 • Butik çay – kahve evi açmak.
 • E – ticaret yaparak para kazanmak.
 • Sosyal medya satışları ile para kazanmak.
 • Hediyelik eşya, promosyon ürünleri yaparak para kazanmak.
 • Stant açmak.
 • Yaratıcı tişört tasarlayıp satmak.
 • Bebek, çocuk, düğün, nişan vb. ürünler satmak

Evde Girişimcilik Fikirleri Nelerdir?

Evde Girişimcilik Fikirleri
Evde Girişimcilik Fikirleri

Evde girişimcilik fikirleri arasında internet üzerinden yapılan işler bir hayli öne çıkmaktadır. Evinizde kolayca başlayacağınız bir iş fikri ile sadece internet üzerinden kısa sürede büyüyebilirsiniz. Evde girişimcilik fikirlerinin gelişimi için internet ve sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz. Ulusal veya uluslararası birçok e – ticaret platformu üzerinden şahıs şirketinizi veya işletmenizi adres göstererek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Evde girişimcilik fikirleri arasında en dikkat çeken ve günümüzde popülerleşen fikirler ise kısaca şunlardır:

 • Amigurimi satışı yapmak.
 • Butik pasta ve kurabiye yapmak.
 • El işi ürünler yapıp satmak vb.

Bunların yanı sıra günümüzde birçok uygulama üzerinden bireysel satıcıların da bir araya getirilmesi iş kollarını artırmıştır. İkinci el eşyalarınızı satarak işe başlayabilirsiniz. Zaman içinde daha cazip ve alternatif ürünler satın alıp satış sayfasına koyarak geniş bir müşteri kitlesine ulaşılması mümkündür.

100 Bin TL ile Ne İş Yapılır?

Az sermayeli işler dışında biraz daha bütçeyi büyütmek ve 100 bin TL gibi bir sermaye ile güzel iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenler için sonsuz alternatif bulunur. Bir işe para yatırmadan önce ilk olarak işin yapılacağı sektörde ve yerde doğru fizibilite çalışmasının yapılması gerekmektedir. Organik tarımdan butik pastane ve kafe açmaya kadar birçok seçenek bu alanda sayılabilir. Günümüzde popüler iş sahalarına yönelik yapılacak yatırım kısa sürede kara geçmenizi sağlayacaktır.

Sermayenizi herhangi bir iş koluna yatırmadan önce seçeceğiniz iş kolunun az sermaye iş fikirleri arasında olmasından ziyade doğru hedef kitleye ulaşarak size kar getirecek bir iş olmasına özen gösterin. 100 bin TL ile Türkiye’de birçok farklı iş yapılabilir. Yeteneklerinize ve çağın gereklerine uygun şekilde alternatif iş fikirlerini inceleyerek özgün bir işletme kurabilirsiniz. 

E – Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

E – ticaret aylık kazanç oranları ile birçok kişinin ilgisini çeken sektörler arasında yerini almayı başardı. Online alışverişlerde yaşanan artış sonrasında birçok alanda e – ticaret satıları da yapılmaya başladı. Giderek artan ve birbirinin hemen hemen aynısı olan bu sitelerden ziyade daha spesifik alanlara yönelerek satışlarınızı kısa sürede katlayabilirsiniz.

E – ticaretten para kazanmak için şu üç yöntem yaygın olarak kullanılır:

 • Kendi e – ticaret sitesi üzerinden satış yapmak.
 • Mevcut e – ticaret siteleri üzerinden markanızla satış yapmak.
 • Dropshipping ile satış yapmak.

Bilenen online ürün satış sitelerini kullanarak az sermaye gerektiren iş fikirleri arasında öne çıkan e – ticaret yöntemi ile birçok ürün satabilirsiniz. Ancak alternatifler üretmek sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın