Bisikletli Mobil Kahveciler – Mobil Kahve Araçları

Yayaların yoğun olduğu işlek yerlerde, otobüs duraklarında, iş merkezlerinin önlerinde, parklarda ve daha birçok yerde “bisikletli mobil kahvecilik-seyyar çaycılık” yapmak ilginiz çekiyorsa; işte bu iş fikri tam size göre!

2006 yılından beri Hollandalı “MobiCcino” araçları dahil olmak üzere Mobil Kahve Araçları”, bir süredir Avrupa’da uygulanan iş fikirleri arasında. Bu çeşit araçların çoğu motorlu olmasına rağmen, İngiltere merkezli Bikecaffe pedallı ve çevre dostu bir alternatif geliştirdi.

Üç tekerlekli kargo bisikletleri kullanan Bikecaffe, emisyonsuz araçlarıyla “Segafredo Zanetti” ve “Integrity Fair Trade” gibi firmaların kahvelerini müşterilerine sunuyor. Bu araçlarda bulunan ve yakıt ile çalışan kahve makineleri bir günde geri dönüştürülebilen bardaklarda sunulan 500 fincan kahve üretebiliyor. Kahvenin yanı sıra; sütlü çay, İtalyan bisküvileri ve benzeri ürünlerde bu araçlarda bulunabiliyor. En güzeli de, Bikecaffe firmasının üç tekerlekli bisikletleri motorlu rakiplerinin aksine yaya bölgelerine girebiliyorlar ve bu da firmayı sadece yayalara açık yerlerde, tarihi mekanlar, dış mekan etkinlikleri, konserler ve partiler için ideal bir tedarikçi haline getiriyor.

Bikecaffe, İngiltere ve Avrupa’da franchise-bayilik çalışmaları yapıyor. Bu girişime ortak olmayı düşünür müsünüz?

Site: www.bikecaffe.com
İletişim: info@bikecaffe.com

Girişimcilere Not: Aslında bu iş fikrine “seyyar çaycı”lık tanımını biz ekledik, çünkü mobil kahvecilik fikrini araştırırken, bizim kültürümüz de çayın da çok sevildiğini düşünerek “mobil çaycı”lığa da fikrin uyarlanabileceğini hayal ettik. Ayrıca aklımıza başka fikirler de geldi, bu araçların maliyetlerini satışını yaptığınız ürünlerin sponsorluğuyla düşürebileceğiniz hatta tek bir markayla anlaşırsanız belki de araca ücret ödemeden sadece o markanın çay-kahve ürünlerini sunmayı üreticiye teklif ederek araç maliyetinden kurtularak hemen ticarete başlayabileceğiniz gibi… Alternatifler ve pazarlık yöntemleri genişletilebilir, kendinizi girişimci ruhunuzun yaratıcı fikirlerine bırakın ve sonra da işe başlayın. Bu alanla ilgili farklı şeyler deneyip faaliyete geçiren girişimciler olursa, bizi de haberdar ederseniz seviniriz, iş fikrinizi sitemizde diğer girişimcilerle paylaşmak isteriz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın