Çevre Dostu Ekolojik Yataklar

Günümüzde birçok yatak poliüretan, formaldehit ve çevre ve insan sağlığı üzerindeki etkileri şüpheli olan diğer materyalleri barındırıyorken, çevreci bir yatak firması olan “Keetsa”, tam anlamıyla çevreci bir yaklaşım ile yatak ve benzeri yatak odası ürünleri üretiyor. Eğer siz de benim, rahat uyunduğu söylenen, gayet şık ve pahalı ama uyurken her dönüşünüzde sizi terleten hatta deyim yerindeyse “yakan” sentetik yataklardan şikayetçiyseniz, bu ekolojik yatak fikri  ilginizi çekebilir.

“Keetsa” yatakları; geri dönüştürülmüş çelik, parçalanmış köpük dolgusu, bambu kumaşı ve ağartılmamış doğal pamuk gibi materyaller içermesinin yanında, EPA onaylı teknolojiler sayesinde geliştirilen koku önleme ve anti-bakteriyel özelliklere de sahip.

keetsa ekolojik yatakları 2 Çevre Dostu Ekolojik Yataklar

Farklı “Keetsa” ürünleri farklı oranlarda doğal materyal içerdiği için, firma her bir ürününün genel anlamda ne kadar doğa dostu olduğunu belirtmek için “Keetsa Quotient” adı verilen bir karma not sistemi kullanıyor. Bu noktaya kadar her şey yolunda. Fakat, bu yaklaşım tamamen orijinal bir fikir değil. Yunanistan merkezli “Coco-Mat” firması gibi farklı firmalar da, doğal materyaller üzerinde uyumanın yararları sayesinde müşteri bulmaya çalışıyorlar.

“Keetsa” firmasında bize ilginç gelen özellik, sadece kullanılan malzemeler olmadı. Firma ayrıca, (geri dönüştürülmüş kartondan üretiliş olan) tekerlekli kutulara sığması için büyük yatakları sıkıştırmak amacıyla bir yöntem geliştirmiş. Firmanın beyanına göre, bu özellik; yatakları tek kişi tarafından taşınabilir hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda da nakliye masraflarını ve nihai karbon ayak izini azaltarak %50 ile %75 arası para tasarrufu sağlıyor.  Bu yöntem son derece çevre dostu ve tümleşik bir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor. Müşteri aldığı ürünü, evinde paketinden çıkardıktan sonraki iki üç gün içerisinde yatak doğal büyüklüğüne ulaşıyor.

“Keetsa” marka yatakların fiyatları 385 Dolardan(yaklaşık 699 TL.) başlıyor ve nakliye hizmeti ücretsiz veriliyor. Bizdeki yatak fiyatları düşünüldüğünde, fiyatlar arası büyük farklar yok hatta bir çok  markaya göre “ekolojik yatak” fiyatları daha ucuz bile kalabilir. Yastıklar, yatak koruyucuları, bazalar ve karyolalar da firmanın ürünleri arasında bulunuyor.

California’da bulunan iki adet galeride ve birkaç seçkin yurtiçi bayisiyle hizmet veren “Keetsa”, daha fazla bayi ile anlaşmayı umuyor. Belki, siz etrafınızdaki çevreye duyarlı müşterilere bu hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz.

Site: www.keetsa.com
İletişim: joe@keetsa.com


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın