Evde Çocuk Bakıcılığı (Bakıcı Kadın)

Evde Çocuk Bakıcılığı
Evde Çocuk Bakıcılığı

Özellikle evde oturan bayanları düşünecek olursak evde yapabilecekleri faaliyetler yani para kazanma işleri hiçte o kadar düşündükleri kadar kısıtlı ya da imkansız değildir. Örneğin bu makalemde ele alacağım çocuk bakıcılığı konusu bir ev hanımı için ideal bir kazanç kapısıdır.

Günümüzde karı ve kocaların hayatlarını daha rahat sürdürebilmek adına çalışıyor olması çocuk bakıcılığı konusunu da oldukça ön olanlara çıkarmıştır.  Üstelik annelerin de bebekleri için çalışıyor olması ev kadınlarına bu mesleği oluşturmuştur.

Aslına bakılırsa çocuk bakıcılığı bayanlar için bir meslek değildir. Çünkü duygusal anlamda kadınların ödüllendirilmesi de demektir.  Ev hanımları bebeğe bakarken zevk duyar aynı zamanda da mükemmel bir kazanç elde ederler. Mühim olan bebeğe bakması değil bir hayat planlamasıdır, çünkü bu noktada bebeğe bakacağınız çalışma saatleriniz oldukça önemlidir.  Saatin yanı sıra bakım alanları ve yaş grupları olayın ince detaylarındandır.

Dilerseniz çalışma saatlerine bir göz atalım bir çocuğa bakarken kendi saatinizi belirleyebilirisiniz. 

Saatlerinizi belirlemenin size yararı rekabet yönünden olacaktır. Diğer çalışan annelerin çalışma saatlerinin aksine bir yol izlerseniz güzel bir gelir elde edersiniz.  İkinci konu ise çocukların yaş gruplarıdır. Çünkü belirli bir yaşa sahip olan çocukların bakımları bir hayli kolaydır. Örneğin okul öncesi çocukları ya da yeni yürümeye başlayan çocukları seçebilirsiniz. Bakım alanları konusunda ise bu için evinizin büyük olması gerekmiyor.

Evde Cocuk Bakiciligi 1 Evde Çocuk Bakıcılığı (Bakıcı Kadın)

Evde Çocuk Bakılığından Ne Kadar Kazanırsınız?

Bu noktada kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Bulunduğunuz şehir ve de bölge olarak fiyat değişkenlik sağlayacaktır. Fiyatı etkileyen diğer bir unsur ise çocuğun yaşıdır. Ortalama bir rakam verecek olursak 2.000–3.500 TL arasında bir rakam kazanmış olursunuz. Bir öneri aynı anda iki çocuğa bakabilirseniz sabit bir maaştan çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısında Olması Gereken Özellikler

Çocuk bakmak istiyorsanız bazı doğal özelliklere sahip olmanız gerekir. Bunun dışında sonradan elde edilecek özelliklerde vardır. Doğal özelliklerin başında mutlaka çocuk sevginizin olması gerekiyor. Eğer içinizde çocuk sevgisi yok ve çocuklara sabrınız yoksa o zaman bu iş size göre değildir uzak durmalısınız.  

Güvenilir Olmalısınız

Güven en önemli konudur. Bunun için çocuğunu size teslim edecek anne ve babanın güvenini sağlamanız gerekiyor. Güven duygusu kendiliğinden gelişir ve enerjinizin anne baba ve çocuğu tutması gerekir. Anne size güvenmiyorsa size çocuğunu emanet etmek istemeyecektir.

Evde Cocuk Bakiciligi 2 Evde Çocuk Bakıcılığı (Bakıcı Kadın)

Nitelikli Olmak Gerekir

Çocuk bakmak yetenek gerektiren bir durumdur. Bunun içinde çocuğu nasıl giydireceğiniz, yedireceğiniz ve altını nasıl değiştirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Komik Olmalısınız

Çocuklar kendilerini güldüren kişileri çok severler. Bunun için öncelikli olarak mutlaka şakacı ve komik bir karaktere sahip olmanız gerekiyor. Çocuklarla oyun oynarken onları nasıl güldürmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Sosyal Olmalısınız

Çocukların enerjileri daima yüksektir. Bunun içinde sürekli hareket ederler. Çocuk bakıcılığı yapacak olan kişinin sosyal olması ve çocuğun enerjisini atabilmesi için onu parka götürmesi onunla koşturması gerekir.  

Sorumluluk Sahibi

Sorumluluk her zaman önemlidir. Söz konusu çocuk bakıcılığı olduğunda ise bunu biraz daha dikkatli düşünmek gerekiyor. Bakıcılık sorumluluk gerektirir. Çocuk sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Bunun içinde çocuk bakan kişinin önce kendi sorumluluğunu yerine getirmesi gerekiyor. Zamanlamaya göre hareket eden bakıcılar planlamayı önemsediği için sorumluluk sahibi olarak sayılırlar. Eğer siz ebeveynin size güvenmesini istiyorsanız mutlaka sorumluluğunuzun bilincinde olmanız gerekir.

Çocuk bakıcılığı sadece para kazanmak değil teslim aldığınız çocuğunda sorumluluğunu üstlenmeniz demektir. Bu nedenle çocuğun tüm ihtiyaçlarını anne ve babası yokken sizin karşılamanız gerekir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın