Evde Kokusuz, Haşaratsız Organik Gübre Üretimi

Evde organik gübre yapmak konusunda internette bir araştırma yaparsanız, basamak basamak solucanlarıyla birlikte dahili organik gübre üretim sisteminizi nasıl kuracağınızı anlatan bir çok yararlı kaynak bulabilirsiniz. Bu sistemler temiz ve harika malç malzemesi üretebilmekteler fakat her tüketici mutfaklarında solucanların ve kurtların hatır hutur yemek yemelerini dinlemek bir yana, onlarla en ufak bir ilgilerinin olmalarını bile istemez.

San Francisco merkezli NatureMill evde organik gübre üretimine bir çözüm bulmuş görünüyor:solucana ihtiyaç duymayan, sinek toplamayan ve kötü kokular yaymayan bir dahili gübre üretim sistemi.

Bu cihazlar sıradan mutfak dolaplarına sığacak kadar küçükler ve ayda 55 kiloya kadar organik atık işlerken sadece 10 Watt enerji tüketiyorlar. Gübre üretim işlemi kapalı bir iç bölmede gerçekleşiyor. Hava dışarıdan küçük bir fan sayesinde bu bölmeye alınıyor ve bir karıştırma parçası ve ısıtıcı sayesinde işlemin doğru ısıda devam etmesi sağlanmış oluyor. İki haftada bir gibi bir sıklıkla kırmızı ışık yanarak tepsinin boşaltılması gerektiğini haber veriyor ve ortaya zengin içerikli bir organik gübre çıkıyor.

NatureMill organik gübre cihazları 299 ila 399 dolar arasında fiyatlara satılıyor. Açık hava versiyonu (399 dolar) “2 büyük köpek veya 4 kedi, tavşan, hamster, yılan ve benzeri küçük” evcil hayvanın atıklarını da kullanabiliyor. NatureMills tüm dünyaya ürün gönderebiliyor fakat uluslararası nakliyat pahalı oluyor. Şirket şu anda küresel bir bayi ağı kuruyor. Ekolojik cihazlar, ev araç gereçleri veya mutfak ürünleri ithalatı yapıyor veya pazarlıyorsanız, ya da böyle bir iş fikri ile ilgili girişimcilik yapma peşindeyseniz NatureMill ile iletişime geçebilirsiniz.

Evyapımı ve elektriksiz çalışan gübre üretim sistemleri kullanıcılarına daha fazla artı puan kazandırıyor olsa da, NatureMill’in çözümü hiç gübre üretmemekten daha iyi bir alternatif olarak duruyor. Geçen yıl incelediğimiz ev içi geridönüşüm sistemine benzer bir şekilde NatureMill yeşil bir konsept ile yola çıkıp ev sakinlerinin bu sistemi günlük hayatlarıyla birleştirmelerini kolaylaştırıyor. Devamının gelmesini diliyoruz! (İlgili makale: Tam donanımlı ev gübre üretim sistemi)

Site: www.naturemill.com
İletişim: www.naturemill.com/help/comments.html


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın