Flattenme ile Çocukları Ünlü Hikayelerin Kahramanlarına Dönüştürün

4 yaşında bir çocuk annesi olan “Margo MacDonald Redfern”’in parlak fikri olarak ortaya çıkan “Flattenme”, çocukların fotoğrafları kullanılarak kişiselleştirilebilen ve böylece hikayeyi okuyan çocukları hikayenin bir parçası yapan bir seri hikaye kitabı geliştirdi. Fotoğraflarının yanı sıra çocuğun ismi de hikayeye ve illüstrasyonlara dahil ediliyor ve çocukların çok sevdikleri son derece kişiselleştirilmiş bir ürün ortaya çıkıyor. Çocuklar, kitaplarda sevdikleri hikayenin kahramanlarına dönüşüyor.

Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Müşteriler çocuklarının (veya evcil hayvanlarının) fotoğraflarını “Flattenme”  sitesine yüklüyor, isimlerini ve cinsiyetlerini belirtiyor ve bir kitap seçiyorlar. Gerisini “Flattenme”  hallediyor. Yüksek kalite dijital baskı kullanarak ortaya çıkarılan kitap 10 ila 14 gün sonra teslim ediliyor. Kişiselleştirilmiş kitaplar daha sonra sipariş kolaylığı sağlaması için şirketin veritabanında saklanıyor.

“Flattenme” sitesinde Ağustos ayından bu yana yayınlanan toplam dört kitap şunlar: Tuesday Mushroom King (orman cinlerine dair bir hikaye), Here There Be Pirates (gelecek vaat eden Johnny Depp adayları için), The Potty Dance (tuvalete gitmeyi sevmeyenler için) ve My Little Monster. Sonuncu kitaba çocukların yanı sıra evcil hayvanlar da dahil edilebiliyor.

Kitaplar ciltli ve renkli olarak basılıyor ve 33 dolara satılıyor. “Flattenme” şu anda sadece ABD, Avusturalya, Almanya, Fransa, Hollanda ve Kanada’ya sevkiyat yapıyor fakat uluslararası sevkiyat konusunda çalışmalar başlamış durumda. Kitapların Fransızca, Almanca ve İtalyanca versiyonları mevcut ve başka diller de yakında hazır olacak.

Şu ana kadar  kişiselleştirme üzerine odaklanan bir sürü iş konseptini incelemiş bulunuyoruz fakat bu uygulama kesinlikle en sevimlilerden birisi. Yayımcılık işine kişiselleştirme katmak ve anne babaları, büyük anne ve babaları ve hediye vermeyi sevenleri hedeflemek son derece akıllıca bir hamle. Dünyanın diğer kesimlerine de bu iş fikrini  Türkçe olarak götürmeyi düşünür müsünüz?

Site: www.flattenme.com
İletişim: hi@flattenme.com

* Kişiselleştirme (Gravanity) kavramı; arkalarında yazılı, sesli veya resimli olarak arkalarında “bir şeyler” bırakmak isteyen tüketicilere istedikleri materyali temin etme trendini tanımlamak amacıyla kullanılmıştır. Bu yaklaşım girişimciler ve pazarlamacılar için adeta bir altın madeni niteliğindedir. 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın