Grafik Tasarımcısı Olun

Grafik tasarımcılarına her zaman iş vardır. İş yerlerinde Full time veya part-time çalışma olarak, ayrıca evden freelance olarak da bu işi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan biraz kendine güven ve motivasyon, biraz da yaratıcılık ve sabırlı olmak.

Bu işi kendi kendinize de öğrenebilirsiniz ama biraz daha uzun zaman alabilir, kolaylaştırmak ve işin temelini öğrenmek için önce bir kursa gitmeniz daha faydalı olur. Sermayeniz hiç yoksa veya bütçeniz kısıtlıysa Halk Eğitim Merkezlerinin veya belediyelerin çoğunun düzenlediği ücretsiz veya düşük ücretli kurslarla başlayabilirsiniz. Ayrıca mesleki siteleri takip etmenizi ve bilgi alışverişi, kendini geliştirme, küçük işler bulmaya başlama için bilişim forumlarına üye olmanızı ve bionluk vb. freelance sitelerinde kendinizi, işlerinizi tanıtmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Yaptığınız işler beğenildikçe ve referans aldıkça yeni müşterileriniz de gelmeye başlar.

Eğer İngilizce biliyorsanız, bu sizin avantajınız olacaktır. Yurtdışındaki gelişmeleri ve çalışmaları inceleyebilir ve böylece müşterilerinize daha güncel ve çeşitli işler sunabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız işleri tanıtan kartvizit niteliğinde kendinize ait bir web sitesi de size artı müşteri gelmesine neden olur. Bu işte sosyal medyayı sonuna kadar kullanın, sosyal medya araçları üzerinden de hem yurtiçinden hem de yurtdışından freelance iş alan çok grafik tasarımcısı olduğu belirtelim.

Grafik tasarımcılığı yaparak evini, ailesini geçindiren çok insan var, internet hızla gelişip büyükçe ve bu sadece masaüstü araçlarda değil mobile oradan da uygulamalara sıçradıkça yapılan proje sayısı hızla artıyor ve tüm bu projeler en basitinden bir logoya, ürün konu resimlerine vs. ihtiyaç duyuyor ve uzun bir süre de grafik tasarımcılara ihtiyaç olacak görünüyor. Bu yüzden Grafik tasarımcılığı küçük ama para kazandıran, evde bilgisayarlarınızda yapabileceğiniz, düşük sermaye gerektiren ve internette müşterilere pazarlayabileceğiniz  iş fikirlerimiz arasında yer alıyor.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın