Güvenlik Sistemleri Dükkanı Açmak

Hırsızlara Karşı Güvenlik İçin Gizli Kamera Sistemi ve Akıllı Telefon Uygulaması Hizmeti

Güvenlik ve gizlilik problemi son yılların en çok önemsenen konularından birisidir. İnternet yazılımlarının casusluğundan tutun sokak eşkiyalıklarına kadar türlü kötücül niyetlerin söz konusu olduğu dünyamızda güvenliğimizi önemsemekten daha önemli bir şey olamaz. Bundan ötürü, popüler iş fikirleri arasına giren güvenlik sistemleri dükkanı açmak ve para kazanmak çok cazip iş alanı olarak görünmektedir.

Güvenlik Sistemleri Dükkanı Açmak

Evlerin ve özellikle iş yerlerinin muhakkak başvurduğu bir iş kolu olan güvenlik sistemleri dükkanı, bulunduğunuz muhite göre çok değerli bir girişim olabilmektedir.

Güvenlik sistemleri mağazası açmak için neler gerekiyor?

Öncelikle teknik bilginin dijital sektörde her şey olduğunu belirtmeliyiz. Eğer, güvenlik sistemleri dükkanı açarak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle kendinizi siber ve güvenlik ekipmanlarında eğitmelisiniz. Ardından ise öğrendiklerinizi uygulamak ve kurduğunuz sistemlerin kullanımını anlatabilecek altyapıya kavuşmalısınız. Bunun için size önerebileceğimiz en iyi şey; bir güvenlik sistemleri firmasında, dükkanında vb. yerlerde çalışmak olacaktır. Bir süre çalışarak deneyim kazanmanız sizlere girişiminizde kalıcı bir başarı altyapısı sunacaktır.

Dükkan/mağaza günümüz şartlarında sadece fiziksel olarak var olmamaktadır. Aynı zamanda online olarak da bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Hatta sektöre atılmadan önce yani bir fiziksel mağaza kurmadan önce ürün tedariki yaparak instagram vb. platformlar üzerinden satışa sunarak pazar potansiyelini ölçebilirsiniz. Satışlarınız istediğiniz gibi olursa bir fiziksel mağaza edinerek iki kanal ile satışlara devam edebilirsiniz.

Fiziksel bir mağaza açarak güvenlik sistemleri işine girmek oldukça meşakkatli ve maliyetli olacağı için, öncesinde iyi bir pazar araştırması size fayda sağlayacaktır. Ayrıca her işte olduğu gibi bu işte de biraz ticari riske girmek gerekecektir.

Güvenlik Sistemleri İşi ve Maliyetleri

Bu alanın girişimcilik konularından birisi, olmasının asli sebeplerinden birisi hiç şüphesiz haberlerde devamlı karşılaştığımız bakıcı şiddetleri, ev/ofis hırsızlıkları, çalışan hırsızlıkları gibi sebeplerdir. Bu sebeplerle alarm, gizli kamera, güvenlik kamerası, GPS (Takip) izleyicilericasusluk ekipmanları ve yangın güvenlik sistemleri gibi çeşit çeşit güvenlik ekipmanları çokça talep edilmektedir.

Güvenlik sistemleri işinde, her gün yeni ve değişik bir teknolojik alet söz konusu olabilmektedir. Eğer bu işe girecekseniz her yeni ürünü öğrenebilecek ve kurabilecek sabra ve azime sahip olmalısınız.

Ekip: Güvenlik sistemleri çoğunlukla tek başınıza kurulum yapamayacağınız ekipmanları barındırır. Bu yüzden kablolama, elektrik, kurulum ve tanıtım gibi uzun sürecek işleri kısaltmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için bir ekip kurmalısınız.

Ulaşım Aracı: Güvenlik sektörü önemli bir alan olduğu için potansiyel müşterileriniz sizden acil ve olası durumlarda hızlı bir şekilde gelmenizi isterler. Eğer bir ulaşım vasıtasına sahip olursanız hem profesyonel görünür
hem de daha fazla müşteri elde edersiniz.

Profesyonel İmaj: Görünüm ve sunum, algı seçiciliği için son derece önemli bir kavramdır. Ekibiniz ve çalışanlarınız olarak profesyonel görünebileceğiniz kıyafet ve duruşa sahip olmalısınız.

Muhit: Güvenlik sistemleri, genellikle İstanbul’dan örnek vermek gerekirse Maslak, Şişli, Beşiktaş, Kadıköy gibi iş hanları, ofislerin bulunduğu noktalarda olduğu gibi; Etiler, Moda gibi semtler yerine daha çok Bağcılar gibi muhitlerde de oldukça tercih edilmektedir. Bu yüzden lokasyon bazlı pazar araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Reklam: Reklam işinizin en önemli parçalarından biri olmalıdır. Tüm sosyal medya hesaplarınızı(başta Instagram ve Facebook) açarak iletişim bilgilerinizi ve ürün fiyatlarınızı sergilemelisiniz. Böylelikle daha fazla müşteriye daha hızlı ulaşırsınız.

Güvenlik Sistemleri İşi ve Kazançları

Ülkemizde son çıkan yasalarla birlikte, yeni yapılan tüm işyerlerinde zorunlu yangın dedektörleri yapılmaktadır. Eğer reklamınızı iyi yapar ve tanınırsanız uygun fiyat sunarak pek çok müteahhitle anlaşabilirsiniz. Böylelikle toplu olarak bile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Eğer bu girişimde para kazanmak istiyorsanız, muhitinizi ve reklamınızı iyi yapmanız gerekiyor. Araştırmalara göre önceki yıllara göre artan güvenlik sistemleri satışları, günümüzde ortalama bir esnafa 7-15 bin TL aralığında kar bırakmaktadır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın