inovasyon Örnekleri 2022

inavasyon nedir, örnekleri nedir 2022

İnovasyonda yeni yılın örnekleri yeniliklerin hayatımıza kattığı kolaylığı göstermesi açısından önemli izler taşımaktadır. Ticari işletmeler yanında bireysel girişimlerin de mevcut kullanım öğelerine farklı bir bakış açısı ile kazandırdıkları ek işlevler, pek çok sorunumuza akıllı çözümler sunar.

İnovasyon için en iyi öneriler

inavasyon nedir ve örnekleri
inavasyon nedir örnekleri

Günümüzde sektöründeki payını artırmayı hedefleyen pek çok ticari işletme, inovasyona büyük miktarlarda yatırım yapmakta ve karşılığını almaktadır. Hayatımızın değişen ihtiyaçlarına da uyum sağlayan inovasyon örnekleri 2022 listesine yer verdiğimiz yazımıza hep birlikte göz atarak hayatınıza büyük kolaylıklar sağlayacak yenilikçi ürünleri yakından tanıyabilirsiniz.

inovasyon örnekleri 2022 listesi

USB Priz

USB priz akıllı cep telefonların şarj edilmesi için kafa şarj cihazı bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Klasik prizlere yapılan inovatif dokunuş ile 2022 yılında bu ürün, ABD piyasalarında 23 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulmuştur. Türkiye’de ise 82 TL gibi bir fiyatla e-ticaret sitelerinden ürün temin edilebilir. Türkiye’de seyyar prizlerde sunulan bu özelliğe sahip sabit prizlere evinizin farklı bölgelerinde yer vererek sadece tek bir kablo aracılığı ile akıllı cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

İnovasyon Örnekleri 2022
İnovasyon Örnekleri 2022

Tablet Sabun

Tablet sabun özellikle Covid-19 pandemisi ardından artan hijyen gereksinimlerine yönelik geliştirilen yenilikçi ürünler başında gelir. Ortak sabun kullanımının oluşturduğu olumsuzluğu ortadan kaldırmanın yanında yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz sabun tabletleri bulunmasını sağlayan bu ürün, tek kullanımlık inovatif bir üründür. Taşınabilen bu hijyenik ürünü 10’lu ya da daha fazla sayıda alternatifleri bulunan paketlerini 15 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

inavasyon örnek 2022
inovasyon örnekleri

Kablosuz Şarj Aleti

Kablosuz şarj aleti iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonları için yeni yılda giderek yaygınlaştı. Şarj kablosu taşıma zorunluluğunu ortadan bu cihaz, ülkemizden de ortalama 500 TL gibi bir fiyatla tedarik edilebilmektedir. Taşınabilen ve yanınızda olduğu her an cep telefonunuzu şarj edebileceğiniz bu cihaz ile mobil deneyiminizi kesinti yaşamadan sürdürebilirsiniz.

inavasyon örnek resim
inavasyona örnek

Elektrik Üreten Güneş Panjurları

Elektrik üreten güneş panjurları giderek artan küresel ısınma problemine çözüm bulmanın yanında artan enerji maliyetlerine karşı kullanılan evleri korumaya alıyor. Yevgen Erik isimli bir girişimci tarafından üretilen bu yeni sistem henüz yeterli düzeyde enerji üretemese de geliştirme aşamasını tamamlandığında kullanıldığı odada bulunan tüm elektrikli cihazların çalışması için gerekli olan elektriği üretebilme potansiyeli taşımaktadır. Görüldüğü gibi inovasyon örnekleri 2022 listesinde yer alan bu ürünle artık kendi elektriğini üretmeye düşük bir yatırım ile başlayabilir!

örnek inavasyon kolay is
inavasyon 2022 örnekleri

Akıllı CüzdanAkıllı cüzdan

sahip olduğu teknoloji ile hayatınızı kolaylaştırmaya hazırlanıyor. Volterman ismi verilen bu cüzdan, unutulma ya da çalınma gibi olumsuzluklarla GPS özelliği ile savaşıyor. Aynı zamanda telefonlarla entegre olabilen bu cüzdan, kablosuz şarjı da destekleyerek birden fazla amacı bir arada gerçekleştirebiliyor. Yurtdışından 89 dolardan başlayan fiyatlarla temin edebileceğiniz cüzdan için 2000 ve 5000 MAH güce sahip seçenekler tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır

akilli cüzdan inavasyon resimli
inavasyon akilli cüzdan örnek

Copenhagen Wheel

Copenhagen Wheel spor yaparken elektrik gücü elde edilebilmesine olanak tanıyan, inovatif bir ekipmandır. MIT’den Mayor of Copenhagen sponsorluğunda geliştirilen ürün, bisikletin arka tekerleklerine yerleştirilerek çalışmaktadır. İklim değişikliği ile mücadele kapsamında desteklenen projede ek olarak bisiklet ile akıllı telefonları entegre edebilme özelliği de bulunmaktadır. Üretimini Superpedestrian’in üstlendiği ürün, ortalama 700 dolar satış fiyatı ile tedarik edilebilmektedir.

inavasyon inovatif 2022
inavasyon 2022 resim

Scooter Bebek Arabası

Scooter bebek arabası çocuklu aileler için geliştirilen ve çocuğunu gezdirirken eğlenceli bir gezinti gerçekleştirmek isteyen ebeveynlere yönelik geliştirilmiştir. Ürün ayrıca aşağıda görselden takip edilebildiği gibi iki çocuk taşımak için de kullanılabilir. Ürün, bebek arabalarına monte edilebilen üçayaklı bir sistem olarak satılmaktadır. Ortalama 500 TL fiyatla e-ticaret siteleri üzerinden ürünün tedarik ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

inovasyonlar örnekeri 2022
Inovasyon bireysel 2022

Yüz Değiştiren Bank

Yüz değiştiren bank inovasyona verilecek en güzel örnektir. İnovatif fikirler ile gerçekleştirilen basit bir dokunuşun sunduğu kolaylığı en iyi yüz değiştiren oturma banklarından takip edebilirsiniz. Özellikle bahar ve kış ayları gibi yağışlı geçen dönemlerde en çok şikayet edilen konu, parklarda bankların ıslanmasıdır. Bankların yanında yer alan çevirme kollarını kullanarak bankın alt yüzü ile üst yüzünün yerini değiştirerek, kuru zeminde güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz.

resimli inovasyon örnekleri 2022
inovasyon örnekleri resimli

Kendini Temizleyen T-Shirt

Kendini temizleyen t-shirt hayatımızı kolaylaştırmak adına geliştirilen inovatif ürünler arasında yer alır. 20 yaşındaki Aamir Patel tarafında geliştirilen ürün, herhangi bir sıvıyı geri püskürtme özelliğine sahiptir. Sıvı ve kumaş arasında kullanılan mikroskobik hava tabakası ile suyu emmek yerine dışarı atan bu ürün, tıpkı ütüye gerek duyulmayan gömleklerde olduğu gibi inovasyon örnekleri 2022 listesinin gündelik yaşantıyı kolaylaştıran çözümleri arasında yerini almaktadır.

2022 örnek inovasyon
inovasyon 2022 neler