İnternetten Para Kazanma Yolları – 2020

Internetten Evden Para Kazanmak - İş Fikirleri

Dijital dönüşümde en önemli entegrasyon şüphesiz mesleklerimizin internet üzerine taşınmasıyla yaşandı. A’dan Z’ye tüm meslekler bir şekilde kendilerini teknolojide buluyor. İnternetten para kazanma yolları – 2020 ile sizler de internet dünyasının nimetlerinden faydalanmaya başlayın.

Farklı İş Fikirleri ile İnternetten Para Kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Farklı İş Fikirleri ile İnternetten Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak, oldukça cazip sebeplerle her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle evden, bir kafeden, kütüphaneden hatta kendi ofisinden çalışabilme ve para kazanma lüksü günümüz şartlarında en rahat yol olarak görünüyor.

internetten para kazanmanın yolları 2020 İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Internetten Para Kazanmanın Yolları –  Online İş Fikirleri 2020

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları denildiğinde, binlerce farklı cevap verilebilir ancak en önemli ve kolay yolları bilinmez. Sizlere “en iyi para kazanma yolları”nı hazırladık.

freelance çalışarak para kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Serbest (Freelance) Çalışarak Para Kazanmak – İş Fikirleri

Freelance Çalışmak

Freelance çalışarak para kazanmak oldukça geniş bir bir konudur. Yapabileceğiniz işleri belirlemek ve bu işlere yönelik iş bulmak şeklinde iki farklı adım ile ilerlememiz gerekiyor. Kelime çevirisi olarak Freelance, serbest meslek ile eşdeğer dijital çalışma tipine denk gelmektedir.

photoshop düzenleme logo yaparak para kazanmak iş fikirleri İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Photoshop Düzenleme ve Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak – İş Fikirleri

Adobe Photoshop İle Para Kazanmak

R10, BiOnluk, WM Aracı gibi platformlarda 10-20-30 TL gibi ücretlerle yarım saatte hazırlanabilecek logolar tasarlanmaktadır. Bilgisayarınıza Adobe Photoshop kurun ve Youtube’den bazı logo tasarım eğitimlerini izleyin. Birkaç ay içerisinde ek iş yapabilecek ve para kazanabilecek düzeye ulaşacaksınız.

Programlama Dili İle Para Kazanmak

Udemy, Coursera ve Youtube gibi platformlardan öğreneceğiniz orta düzey yazılım bilgisi ile tam zamanlı ve yarı zamanlı işleri internetten çalışabilir ve para kazanabilirsiniz.

makale yazarlığı yaparak para kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak – İş Fİkirleri

Makale Yazarak Para Kazanmak

En kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de “makale yazarak para kazanmak“tır. 100 kelime üzerinden belirlenen 1.5 – 2 TL ücretlerle yazan tecrübeli editörler aylık 3 bin TL dolaylarında paralar kazanabilmektedir. Çeşitli forum ve makale satış sitelerinde hazır makaleler arandığı gibi editör ve çeşitli konularda makale yazdırılmak istendiğini belirtmeliyiz.

Remote Çalışmak

Kelime anlamı olarak uzaktan çalışma olarak çevirebileceğimiz Remote, günümüzde İngilizce vb. yabancı bir dile hakim olan ve bir konuda uzmanlığını kanıtlamış birisi için en iyi çalışma yoludur. Kur üzerinden kazanç elde edilebilen Remote çalışma şeklinde, çalışılan ülkenin saatleri geçerli olduğu için çoğu zaman akşam çalışma söz konusudur. Yukarıda Freelance başlığı altında bahsettiğimiz alanların da geçerli olabileceği Remote çalışma modelinde, evinizden veya ofisinizden bir şirkette çalışabilirsiniz.

blog yazarak para kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Blog Yazarak Para Kazanmak – İş Fikirleri

Blog Açmak

Bir internet sitesiyle gelir elde etmek, günümüzde pasif gelir çeşitlerinin en iyi yollarından birisidir. İlgi odağınız olan bir kategoride site açmak için yapmanız gereken tek şey bir firmadan domain ve hosting satın almak. Ardından internet sitenize yükleyeceğiniz WordPress yazılımı ile kurduğunuz bloga yazılar yazmaya başlayabilirsiniz. Yüksek ziyaretçi kitlesine sahip olduğunuzda, Google Adsense servisine başvurmalı ve blogunuzdan reklamlardan gelir elde ederek keyfinize bakabilirsiniz.

online eğitim kurs ders vererek para kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Online Eğitim, Kurs, Ders Vererek Para Kazanmak – İş Fikirleri

Eğitim Setleri Oluşturun

Udemy ve Youtube eğitim seti hazırlayarak gelir elde etmek için 2 güzel sitedir. Udemy’de yeteneğinizi paylaşarak hazırlayacağınız eğitim setiyle hızlıca on binlerce lira elde edebileceğiniz gibi Youtube üzerinden Adsense odaklı gelir elde edebileceğinizi unutmayın.

kitap yazarak para kazanmak yazarlık iş fikirleri İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Kitap Yazarak Para Kazanmak – İş Fikirleri

Kitap Yazın

Kitap dünyası her geçen gün dijital dönüşüme uyum gösteriyor. Kitapyurdu ve çeşitli yayınevleri kitaplarınızı satmak için ücretsiz hazırlıyor ve belirli komisyonlarla satış gerçekleştiriyor. Satış başına üretim gerçekleştiği için de hiçbir ücret ödemenize gerek kalmıyor.

dropshipping eticaret ile para kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları - 2020
Dropshipping E-Ticaret ile Para Kazanmak – İş Fikirleri

Dropshipping

Pek çok kişi için internetten para kazanmanın en iyi yolu Dropshipping olarak görülmektedir. Bunun sebebi ülkemizin iyi bir e-ticaret pazarı olmasının yanı sıra Dropshipping’de tedarikçi ve depolama aşamalarının olmamasıdır. Herhangi bir işlem yapmaksızın sadece ürünleri satmakla ilgilenerek kar marjını elde edebileceğiniz bu yol en kolay e-ticaret ile para kazanma yoludur.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın