İş Çıkışı Partileri: 9-5 Çalışanlar İçin Hafta İçi Gece Kulüpleri İşletmeciliği

Gece kulüpleri birçok şehirde haftanın yedi günü hizmet veriyor. Fakat hafta içi gece geç saatlere kadar kulüplerde eğlenen çalışanlar ertesi gün bu eylemlerinden üzüntü duyuyorlar. Toronto’da bulunan Gladstone Hotel, çalışan ama aynı zamanda da eğlenmek isteyen bu insanları göz önünde bulundurarak eğlence düşkünlerinin zamanında yatmalarına imkan verecek kadar erken başlayan bir alternatifi yakın zamanda hizmete sunmuş bulunuyor.

Otelin sunduğu Granny Boots adlı dans partileri; Çarşamba akşamları 7.30’da başlayıp tam saat 10’da sona eriyor. Otel yetkililerinin ifadesiyle; “Böylece eve erken gidip, saat 11’e kadar ‘Law and Order’ dizisini seyredip yatabilirsiniz.” Bu partiler otelin Melody Bar bölümlerinde gerçekleştiriliyor ki Melody Bar aynı zamanda hafta sonları düzenlenen karaoke geceleriyle ünlü ve her hafta farklı bir DJ performansına sahne oluyor. Giriş ücretsiz.  Granny Boots adlı dans partileri serisi Çarşamban bir alternatifi yakın zamanda hizmete sunmuş bulunuyor.

Belçika’da başka bir uygulama dikkatimizi çekiyor. Bart Van Orshoven tarafından düzenlenen “İş Çıkışı Partileri” Antwerp, Gent, Leuven ve Brüksel gibi kentlerdeki çeşitli mekanlara büyük insan topluluklarını ve güçlü sponsorları çekiyor. Bu partilerin verildiği mekanlar akşam 7’de kapılarını açıyor ve fazla kalabalığı önlemek içi saat 9’da kapılarını kapatıyor. Gece yarısından sonra saat 1’de ise herkes evlerine yollanıyor.

Pek tabi ki, geç saatlere kadar ayakta kalma imkanı olmayan çalışanlar ve eğlence düşkünlerinin yanı sıra, hala eğlenmeyi seven daha yaşlı ve sabahın körüne kadar uyanık kalmak istemeyen büyük bir insan topluluğu da mevcut. Bu tip tüketicilere hizmet vermek yeni bir iş alanına dönüşebilir. Ne demişler; erken kalkan yol alır, ya da bu durumda ‘para kazanır’.

Siteler: www.gladstonehotel.com/events/show.cfm?id=791

www.afterworkparty.be

İletişim: dance.granny.boots@gmail.com

bart@afterworkparty.be


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın