İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye mantarı : Sizde en yeni iş fikirlerinden yararlanmak mı istiyorsunuz? Bir iş kurmak istiyorum ancak piyasada fazla yer almayan çok kâr getiren bir iş mi istiyorsunuz?  işte size hiçbir yerde bulmayacağınız en güzel önerilerimiz..

Ticaret hayatında yer almak püf noktalarını bildikten sonra çok kolaydır.  Hayattaki her adımınızın belli bir riski olduğu gibi ticaret hayatının da riski vardır elbet ne yapmanız gerekiyor peki, öncelikle ticarette gerçekten yer almak istiyor musunuz buna emin olmanız gerekiyor.

Yapabilirim, olsa iyi olur ya da ben başkasının emri altında çalışamam ticaret iyidir gibi tek düze düşünceyle bu işte tutunmanız zordur.

Öncelikle kararlı olmanız gerekiyor, içinizdeki girişimcilik ruhunu fark edip adımlarınızı sağlam bir şekilde atmalısınız ki riski minimize edebilesiniz.

İstiridye Mantarı İşi

Peki, iş kurma fikrinde kararlısınız gerekli sermaye birikimden veya krediyle temin ettiniz şimdi ne yapacaksınız? Hangi mesleğe yöneleceksiniz nasıl bir iş kuracaksınız bunun kararsızlığını yaşadığınız anda biz giriyoruz devreye. Size şunu yapın bunu yapın gibi herkesin kısa yoldan iş kurduğu ancak kısıtlı bir kârla piyasada yer aldığı iş fikirlerinden bahsedebilirdik, lakin biz öle yapmıyoruz. Sizlere sıra dışı kimselerin aklına dahi gelmediği yüksek kâr getiren önerileri sunuyoruz.

Istiridye Mantari Yetistiriciligi1 İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Bunlarda birisi de istiridye mantarı yetiştiriciliği, bu mantar yetiştiriciliği çok fazla sermaye istemez be kârlılık oranı çok yüksektir. Kâra oranla riski de çok düşüktür. İstiridye mantarı yetiştirilmesi çok kolaydır.

Bunun yanı sırada çok lezzetli olduğu için en çok aranan mantar çeşididir. İstiridye mantarının sağlık açısından da birçok faydası vardır. Her şeyden önce kalbe iyi gelir, tansiyonu ve kan dolaşımını düzenler.

Ülkemizde İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Dünyada çok yayın olarak üretimi yapılan bu mantar ülkemizde son zamanlarda gelişim göstermiştir. Dünya piyasası çok yayındır ve yüksek kâr getirisi vardır. Size önermemizin bir nedeni de budur dünyada çok bilinen ancak ülkemizde fazla bilinmeyen bu sektör talebe son derece açıktır.

Mantar için özel bir alan hazırlayabilir, hatta ev ortamında bile yetiştirebilirsiniz. İstiridye mantarı için gerekli ortamın yanı sıra pastörizasyon, kompost hazırlığı, örtü toprağı, misel ekimi, ön gelişme devresi hazırlığı, mantarın bakımı ve mantarın hasadı gibi evreler söz konusudur.

Bu evreler yapılması kolaydır. Sizin yapmanız gereken bunların dışında pazarlama faaliyetlerine odaklanmaktır. Piyasanın istiridye mantarı ihtiyacı çok fazla olduğu için fazla bir reklama ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde ticaret hayatında yer alabilirsiniz. Ne gibi alanlarda istiridye mantarı piyasası oluşur sizi bu konuda da bilgilendirelim.

Istiridye Mantari Yetistiriciligi2 İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Elinizde bulundurduğunuz ürünü marketler başta olmak üzere restaurantlar, manavlar, pizza üretimi yapan yerler, oteller, fast food işletmeciler, donmuş gıda sektöründe yer alan firmalar, catering işinde yer alan şirketler potansiyel müşterileriniz arasında yer alır.

Sizin öncellikli hedefiniz istiridye mantarı üretimi için gerekli ortamı hazırlamaktır. Sonrasında gerekli aşamaları yerine getirip üretimi sağladıktan sonra pazarlama, ürün tanıtımı kolay iştir.

Hemen büyüme her işte mümkün değildir ancak zamanla çevre sizi keşfettikçe büyüyüp kârınızı katlayarak artırabilirsiniz. Bu işi yapmaya hazırsanız bir an önce keşif yapıp gerekli sermayeyi elinizde bulundurarak piyasada yer alabilirsiniz.

Ticaret insanlar için her zaman çok cazip olmuştur. Nedeni ise bir kuruma ve ya kişiye bağlı olarak çalışmak zordur. Özgür ve kendi işinizi yapmak istiyorsanız riski ve kararlılığınızı göz önünde bulundurarak adımlarınızı atmanız gerekir. Sizler için bulup önerdiğimiz bu fikirlerden yararlanabilir ve kendi ekonomik bağımsızlığınızı kazabilirsiniz.

Herkesten farklı düşünen ve doğru kararlar veren insanlar her zaman bir adım öndedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın