Kendi Aracınızla Kargo Dağıtımı İşi Yapmak

Kendi Aracıyla Kargo Dağıtımı Yaparak Para Kazanmak

Hayatın hızla tükettiği zamanımız içerisinde para kazanabilmek oldukça mühim bir konu haline gelmiştir.  Teknolojinin hayatımızdan çıkardığı mesleklerin yerine dijital işler gelmektedir. Kendi aracınızla kargo dağıtımı işi yapmak, günümüzde oldukça tercih edilen bir para kazanma yoludur.

Kendi Aracınızla Kargo Dağıtımı İşi Yapmak

Kendi aracınızla evlere ve işletmelere kargo dağıtarak yani kuryelik yaparak para kazanmak, hayatın hızlı hengamesi arasında hızlı olmayı gerektirecek bir iştir. Eğer bir araca sahipseniz ve hızlı olmak problem yaratmıyorsa tam aradığınız mesleği konuşuyoruz. Bilhassa pandemi döneminde büyük bir yoğunluk yaşayan kargo firmaları, artık harici araçlarla kargo iş planını devreye soktu. Özellikle bu dönemde, sağlıklarını koruyabilmek adına evde kalmak zorunda kalan milyonlarca vatandaşın yaptıkları internetten alışverişler sebebiyle oluşan,  milyonlarca E-ticaret sipariş talebini yetiştirebilmek, kargo firmaları için oldukça zorludur. Günde 7 milyon teslimatın kargo firmalarınca ülkemizde gerçekleştiği gerçeği ortadayken, firmaların yaşadığı yoğunluk kabul edilebilir oluyor.

Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD), yaptığı açıklamayla, bu yoğun süreçte kargoları yetiştirebilmek için on binlerce kişiyi istihdam edeceklerini açıkladı. Öyle ki; Doblo ve Kangoo gibi ticari vasıtalara sahip olan kişiler,  kargo firmalarına başvurarak dağıtım sürecinde rol alabilecek. Sözleşmeli olarak mesai yapan bu kişiler günlük-haftalık-aylık planlamalarla çalışma yaparak ek kazanç elde edebiliyorlar.

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol da, yaptığı açıklamada, 81 ilde aracı olan herkesin, internet sitesi üzerinden başvurarak kargo dağıtımı işine girerek ek kazanç elde edebileceğini ifade etti.

E-Ticaret’de Kargoculuk

Pandeminin etkisiyle birlikte,  masaya oturtulan zamanında kargo teslimatı hususu, firmalarca yoğun mesai harcanarak yeni bir model oluşturulmasıyla sonuçlandı. Pek çok firma, kendi yerel dağıtım-kargo ağını oluşturarak araçlar kiralamaya başladı. Gıda perakende zincirlerinden tutun, dev e-ticaret firmaları ve önde gelen giyim markalarına kadar pek çok firma, kendi şehir içi dağıtımlarını gerçekleştirmeye başladı. Kargo sürecini hafifletmek ve teslimat konusunda dünyaya rol model olabilecek bir teslimat şekli belirlemek, KARİD’in başlıca amaçlarından birisi olmuştur.

Kendi Aracınızla Kargo Dağıtımı İşi Ne Kadar Para Kazandırır?

Çoğunlukla ek gelir olarak tercih edilen kendi aracınla kargo işi, genellikle 1500 – 5000 TL aralığında kazandırmaktadır. Burada teslimat sayısı ve harcanan mesai süresi esas alındığını belirtmek gerek. İş yoğunluğu, mesai saati artışı ve teslimat hızına göre bu rakamların üzerinde para kazananlar olduğu da söylenmektedir.

Kendi Aracınızla Para Kazanmak

Kendi Aracınızla Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Kendi aracınızla sadece kargo taşıyarak değil, şoförlük yaparak da para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz

Bulunduğunuz ildeki firmalar ile iletişime geçerek araç ihtiyaçlarını belirli periyotlarla karşılayarak aylık, haftalık periyotlarla düzenli kazançlar elde edebilirsiniz. Burada gider olarak, yalnızca benzin ve aracınızın eskime payı söz konusu olduğu için, kazançlı bir iş olarak görülen kendi aracınızla şoförlük işi , son yıllarda oldukça tercih edilen bir diğer para kazanma yoludur

Kendi Aracınızla Şoförlük Yaparak Para Kazanma İşi Nasıl Bulunur?

● Sahibinden
● Uber
● Lyft
● İndeed
● Kariyernet
● ve yerel firmalarla iletişime geçmek.

Kendi Aracınızı Kiralayarak Para Kazanmak

İkinci el ve sıfır araba fiyatlarının, Türkiye özelinde aşırı bir noktaya gelmesiyle birlikte artık herkes araç kiralama firmalarına yönelmektedir. Araç kiralama firmalarına yönelen aşırı ilgiden dolayı araç sahipleri için de araç kiralama ile para kazanmak cazip bir fırsat olmaktadır.

2 farklı yol ile araç kiralama işine girebilirsiniz.

Birincisi; aracınızı belirli bir süreliğine sözleşme ile bir araç kiralama şirketine kiralayarak.

İkincisi ise; kendi reklamınızla kendi müşterilerinize araç kiralamaktır.

Birincisi daha güvenli ve daha az kar sunarken ikincisi daha fazla kar ve daha az güvenli deneyim sunacaktır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın