Kinoa Yetiştiriciliği (Kinoa Bitkisi Nedir?)

Kinoa Yetiştiriciliği
Kinoa Yetiştiriciliği

Kinoa yetiştiriciliği: Gelir getiren en güzel iş fırsatlarından yararlanmanız için piyasada yaygın olmayan tek el olabileceğiz iş fırsatlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Globalleşen dünyada ticaret almış başını giderken siz neden izlemekle yetiniyorsunuz? Dünya ve ülkemizde gelişen teknoloji ve yeniliklerle ticaret en yayın gelir kapısı haline gelmişken sizde bu sektör içersinde yer alıp gelir elde etmek istemez misiniz? İşte size önerilerimizle ticarette yer almanıza yardımcı oluyoruz. En güzel gelir getiren işleri sizlere sunuyoruz. Bizi takip eden ve çok güzel gelirler kazananlar arasındaki yerinizi alın.

Ticarette tarımın önemi, çiftçilik, yetiştiricilik en önemli kazanç kapılarının başında yer alır. Tarım sektörü şu an dünyada ve ülkemizde en popüler gelir kaynağıdır. Buradan yola çıkarak sizlere kinoa yetiştiriciliği öneriyoruz. Dünyada çok yayın olarak yapılan kinoa yetişticiliği ülkemizde son zamanlarda popüler olmuştur. Ancak ihtiyacı karşılayacak kadar yayın değildir. Neden kinoa diye düşünebilirsiniz! Dünya ülkeleri özellikle gelişmiş ülkelerde kioanın değerini bilinmektedir.

Kinoa Yetistiriciligi1 Kinoa Yetiştiriciliği (Kinoa Bitkisi Nedir?)
Kinoa Yetiştiriciliği Yapmak

Kinoa Yetişticiliği Yapma

Kinoa sağlıklı ve besleyici bir tarım ürünüdür. Kinoa çok yüksek bir protein içerir. Özellikle ABD’de yayın olarak üretimi yapılır. Tarım sektörü içinde yer almak isteyenler için son zamanlarda en ideal ürün haline gelmiştir. Ülkemizde de beslenme önerileri arasında başı çeken bir üründür. Dikkat ettiyseniz sağlık programlarında kinoanın faydaları ve sağlığa yararları hakkında çok fazla söylem vardır. Anadolu iklimi kinoa yetiştiriciliği uygundur.

Bu işi yapmaya karar verdiğiniz acaba yetişir mi nasıl iklim ister gibi dertleriniz olmayacaktır. Çünkü kinoa soğuk veya kuraklık gibi en zor çevre koşullarına bile uygum sağlayabilmektedir. Kiona da gübre ve su kullanımı söz konusu değildir. Bin ve dört bin metre aralığında yetiştirildiğinde en iyi verim sağlanır. Dağlık alanlarda ya da ovalarda da aynı verimi alabilirsiniz. Bulgur tanesi büyüklüğünde olan kinoa makineli tarıma da çok uygundur.

Kinoa tohumları öğütülerek istenirse de doğrudan tüketim söz konusudur. kiona bitkisinin yaklaşık beşte biri protein içermektedir. Pirinç ve bulgura alternatif olarak gösterilen bu bitkinin ülkemizde de geniş üretimi beklenmektedir. Sizde bu sektörün öncüleri arasından yer alırsanız kısa sürede yüksek karlar elde edebilirsiniz. Kionanın ekim maliyeti düşüktür.

Kinoa Yetistiriciligi Kinoa Yetiştiriciliği (Kinoa Bitkisi Nedir?)
Kinoa Yetiştiriciliği

Kinoa Faydalı mıdır?

Son zamanlar ülkemizde değerinin bilinmesiyle birlikte kilosu yüksek fiyatlarda piyasaya sunulmaktadır. Ancak ülkemizde üretimi kısıtlı olması nedeniyle ihtiyaca cevap verilemiyor. Ülkemizde kinoa üretimine yönelik teşvik çalışmaları vardır. ABD’den tohum ithalatı devam etmektedir. En yayın olarak kinoa yetişticiliği ABD yapılmaktadır.

Bu tarım ürünün ülkemizde gün geçtikçe çok sevileceğine eminiz ve yatırımlarınız bu yönde yapmanızda fayda vardır.

Kinoa ülkemizin damak tadına da uymaktadır. Pirinç ile buğday arasından bir tadı vardır. Kinoa pirinçten 3 kat bulgurdan ise 2 kat daha fazla protein içerir. Pirinç ve bulgura nazaran yetiştirilmesi son derece kolaydır. Sizde ben bu işi yaparım ben çiftçiliği tarımı seviyorum doğayla iç içe olmak hayalimdeki iştir diyorsanız kesinlikle tavsiye ediyoruz. 

Kinoa yetiştiriciliği öncesi araştırma yapmalı piyasaya göz atmanız gerekir. Sonrasında gerekli sermayeyi hesaplamalısınız. Sermaye ile birlikte uygun ortamı sağladıktan sonra üretim aşamasına geçebilirsiniz. Pazarlama konusunda aklınızda tereddüt olmasında ihtiyacı fazla üretimi az olan bu ürünün müşterileri sizi bulacaktır.

Sizlere iş fırsatı tavsiyelerimizde piyasada olmayan ya da nadir olan ve yüksek gelir getirebilecek işleri sunmayı hedefliyoruz. Sizlerde bizleri takip ederek iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ben gerekli ortamı hazırlarım bu işle uğraşırım, zevkle yapabileceğim bir iş diyorsanız hiç vakit kaybetmeden kolları sıvayın çünkü fırsatlar yakaladığında anlam bulur..


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın