Kırmızı Çaydan Yapılmış Sağlıklı Kırmızı Espresso

Latte ve kapuçino dünya çapında bir hayran kitlesi oluşturmuş olabilir fakat bu içeceklerin etkileri arasında insan sağlığına olan yararlar pek de yer almıyor. Güney Afrika’dan gelen yeni bir rakip içecek ise artık bize daha sağlıklı bir alternatif sunuyor: Kırmızı çaydan yapılan Espresso.

2005 yılında, Güney Afrikalı bir çiftçi ve aynı zamanda bir espresso sever olan Carl Pretorius; bir gün içeceğini hazırlamak için mutfağına girer. Fakat kahvede bulunan kafein yüzünden “Roybos” çayına yönelir ve espresso makinesinin kahve haznesine kahve yerine kırmızı çay doldurur ve böylece ‘kırmızı espresso’ ortaya çıkar. Bu yeni içecek; sert, bir parça fındık aromalı ve güzel bir sonuç veriyor.

“Kırmızı espresso” için kullanılan “roybos” bitkisi Güney Afrika’nın Cedarberg dağlarında doğal olarak yetişiyor ve elle hasat ediliyor. Bu bitkinin patentli hasat ve hazırlanma metodu, kırmızı espresso”ya sıradan “roybos” çayından daha zengin bir lezzet ve renk verirken daha sağlıklı özellikler kazandırıyor. Aynı zamanda doğal olarak kafein içermiyor ve yeşil çaya oranla beş ve sıradan roybos çayına oranla on kat daha fazla antioksidan içeriyor. Bu içecek, kahve ile yapılan espresso gibi latte ve kapuçino olarak ta hazırlanabiliyor.

“Kırmızı espresso”; 2005 yılının Kasım ayında Güney Afrika’da piyasa sürüldü ve sadece bir yıl sonra Güney Arfika’da düzenlenen önemli bir yiyecek&içecek yenilik yarışmasında Yılın Ürünü ödülünü kazandı. 2006 yılının sonunda tüm dünyaya yayılan ürün 2008 yılı sonbaharında ABD’deki Whole Foods marketlerinin raflarında yerini aldı.  Yiyecek&İçecek sektörü üzerine çalışanlar dünyanın geri kalanı için bu ürünü düşünebilirler.

Site: www.redespresso.com
İletişim: info@redespresso.com


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın