Kişiye Özel Tur-Rehberlik Hizmetleri

Şu meşhur tabiri kullanmak gerekirse, herkesi memnun etmek mümkün değildir. Ve rehberli turlar da istisna bir iş  sayılmazlar.

Urban Gentry firmasının iş modeli olarak diğerlerinden farkı; sanat, moda veya diğer benzeri konularla ilgilenenlerin isteklerine göre hazırlanan ve belli bir topluluğa mensup kişilere yönelik tur seçenekleri sunuyor.

Sanatçılar, tasarımcılar, gazeteciler ve trend gözcülerinden oluşan bir rehber takımıyla çalışan Urban Gentry, katılımcıları için pek te alışıla gelmedik bir yol izleyen küçük ve uzman turlar düzenliyor. Her bir gezinin odak noktası tematik olarak belirlenebildiği gibi – örneğin; “Creative London (Yaratıcı Londra)” veya “London Close Up (Yakın Plan Londra) – sanat, moda, iç tasarım veya alışveriş gibi çeşitli ilgi alanlarına yönelik olarak ta belirlenebiliyor. Yarım günlük Art Insider (Sanat Camiası) turu, Londra’nın modayı takip eden doğu tarafındaki “modern bohemyanın merkez üssü” tabir edilen Shoreditch bölgesinden başlıyor ve Bethnal Green bölgesine doğru devam ederken yol üzerinde sanatçıların çalışmalarını ve sergilerini izleme imkanı sağlıyor. 7 saat süren Home Style (iç tasarım) turu ise katılımcıları Londra’nın iç tasarım ve mobilya mağazaları ve stüdyolarını gezdirerek satışa sunulan seçenekleri görmelerini sağlıyor. Yarım gün süren turların ücreti 159 Pound iken tüm gün süren turların ücreti ise 269 Pound. Daha da kişiselleştirilmiş turlar da ayrıca mevcut.

Urban Gentry 2007 yılının başında faaliyete geçmiş bulunuyor. Ücretini karşılayabilecek ve tarzına düşkün müşteriler için bu turlar Londra’nın kendilerini ilgilendiren bölgelerini öğrenmek için taze ve yeni bir yol sunuyor.

Kişiselleştirmenin yeniden iş başında görüldüğü bir uygulama bu aslında; eski bir hizmet biçimi için yeni bir niş pazarı yaratmak. Bespoke Tokyo aynı şekilde “idrakı geniş şehir gezginleri için şehir safarileri” ile Tokyo’yu gezdirirken, Eye Prefer Paris ise gözlerden kaçmayan başka bir girişim. Antwerp, L.A., Sydney, Hong Kong gibi şehirlere kim el atacak?

Bu iş modeli için fırsatlarda sınır yok. Tek yapmanız gereken şey bir şehir ve bir hedef kitle belirlemek.

İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Mardin bizim de kişiye özel tur-rehberlik fikri için ilk aklımıza gelen şehirler, bu tür bir iş fikrini cazip bulan girişimcilere duyurulur…

Site: www.urbangentry.com
İletişim: london@urbangentry.com


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın