Nasıl İş Kurarım? 2022 Güncel

Nasıl İş Kurarım? 2022 Güncel
Nasıl İş Kurarım? 2022 Güncel

İş fikirleri en az sermayeyle bile yüksek bir getiri elde etmek ve ticaret hayatında başarılı olmak için temel faktördür. İş kurmak için elbette belirli bir sermaye veya desteğe ihtiyacınız olacaktır. Kendi işini kurmak ve bu alanda başarılı olmak isteyenlerin ilk atması gereken adım başarılı olabileceğini düşündüğü, kabiliyetinin olduğu ve kar potansiyeli yüksek bir iş fikrinin bulunmasıdır. İş fikrini bulduktan sonra nasıl iş kurarım sorusunun yanıtının peşine düşülür.

Fizibilite çalışmaları yapılarak ilgili iş kolunun potansiyeli, rakip analizleri ve diğer unsurları dikkate alınır. Sonrasında ise uygun sermayenin yaratılarak kurmak istediğiniz iş için ilk resmi adımı atabilirsiniz. Günümüzde dijital dünyanın gücünden de yararlanarak çok daha düşük sermayeler ile cazip iş fikirleri hayata geçirilmeye başlamıştır.

Sermayesiz Nasıl İş Kurarım?

Sıfırdan iş kurmak elbette belirli bir sermaye ile mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde artık herhangi bir sermaye bile olmadan basit işler yapılabiliyor. Örneğin ikinci el ürün satışı yapabileceğiniz sitelerden kullanmadığınız eşyaları satışa sunarak buradan bir kar elde edebilir ve takip eden dönemde de elde edilen karı yeni ürünlere yatırarak birikimlerinizi katlamaya başlayabilirsiniz.

Az bir sermaye ile yapılacak işler ise yine bu konuda size destek olacaktır. Sermaye olmadan iş kurmak neredeyse imkansız olduğu için karlı bir iş fikri ve modeli geliştirerek kendinize göre en uygun rotayı belirleyebilirsiniz. Ayrıca el işi ürünler yapıp satmak, tasarım yapmak veya buna benzer kullanışlı ürünler tasarlamak ve yine internet üzerinden satmak düşük maliyet ile en iyi karın elde edilmesini sağlayacaktır.

Karlı İş Fikirleri Nelerdir?

Karlı İş Fikirleri Nelerdir?
Karlı İş Fikirleri Nelerdir?

Patlayacak iş fikirleri bulma konusunda zorluk yaşayanlar sermaye yetersizliği nedeniyle zaman zaman zorluk yaşamaktadır. Günümüzde NFT ve Metaverse gibi yeni nesil kavramların da hayatımıza girmesi ile dijital alanda birçok yeni iş fikirleri doğmuştur. Henüz keşfedilmeye müsait bir ortam sunması nedeniyle bu alanda iş fikirlerinin araştırılması gelecek dönemde iyi bir kar elde etmenizi sağlayabilir.

Günümüzde en çok işleyen dükkanlar ise genelde yeme – içme sektörü içinde yer alıyor. Giderek yaygınlaşan take away dükkanlarına yeni bir form kazandırarak farklı kahve dışında birçok ürünün satışını gerçekleştirmeniz de mümkündür. Nasıl iş kurarım diyenler için bu tip unsurlara bağlı olarak birçok alternatif seçenek ortaya çıkacaktır.  

İş Kurma Aşamaları Nelerdir?

Kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri dahil olmak üzere herhangi bir iş kurmaya karar verdikten sonra sizleri birçok zorlu aşama beklemektedir. Özellikle işin resmi olarak yapılabilmesi için yasal tüm prosedürlerin halledilmesi şarttır. Dijital ortamda gerçekleştirilecek faaliyetler için bile yine bu resmi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

İş koluna göre ilgili resmi kurumlara başvurulmasının ardından satıların artırılması için sosyal medya ve internete kullanımına olabildiğince ağırlık vermek gerekir. Reklam aşaması açılış öncesinden başlayarak sürdürülebilir bir kazanç için devamlı takip edilmelidir.

KOSGEB ile Nasıl İş Kurabilirim?

KOSGEB destekleri iş kurmak isteyen birçok girişimciye hibe ve faizsiz kredi desteği sağlaması açısından son derece önemlidir. Aklınıza gelen iş fikri için KOSGEB’e başvurduktan sonra, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında başarılı olarak bu sermaye desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Özellikle kadın ve genç girişimcilere özel devlet desteklerinin son dönemde ağırlık kazanması birçok girişimciye destek olmaktadır. Nasıl iş kurarım sorusunun yanıtı için bunlara benzer daha birçok yanıt verilebilir. Devlet desteklerinden yararlanarak parlak iş fikirleriniz için geri ödemesiz destek dahi alarak karlı bir iş kolunda faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz.  


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın