Öfke Odası Açmak

Öfke (Stres) Odası Açmak

Antidepresan kullanım oranının tavan yaptığı son yıllarda, işimizden, mobbinglerden, az kazanmaktan ve az lükse sahip olmaktan dolayı stres içerisinde boğulabiliyoruz. Günümüzde ortaya çıkan yeni iş fikirlerinden olan, Stres Odası, Stres Atma Evi veya Stres Evi de denilen; ama sıklıkla Öfke Odası (Anger Room, Range Room) olarak geçen iş sektörü, tam da bu soruna bire bir çözümdür.

Her şeyi ve herkesi bir yana bırakarak tüm stresinizden kurtulmak ve güçlü olduğunuzu hissetmek istemez misiniz?

Öfke Odası Açmak

Dünyada gittikçe yaygınlaşan öfke odası işi, yeni bir girişimcilik konusu olarak görünüyor.

Öfke odasına giren kişiler, giydikleri tulum ve maskeyle birlikte, ellerine aldıkları balyozla önceden hazırlanmış odaya girerek, önlerine çıkan her şeyi paramparça ederek stres atarlar. Sağlık bakanlığı tarafından geçer not alarak izin verilen öfke odaları, pek çok ülkede ve şehirde açılmaktadır.

Öfke Odası İşi Kurmanın Maliyetleri

Japonya’da başlayarak tüm dünyaya yayılan öfke odaları, potansiyel bir kazanç kapısı haline geldi.

Öfke odası maliyetleri, diğer işlere kıyasla çok daha düşük olmaktadır. Çünkü kırılacak eşyaların eski, külüstür niteliğinde olan çöpe atılan çalışmaz eşyalar olduğu apaçıktır.

Mekan olarak, minimum 15-20 m2, yani ortalama bir oda büyüklüğünde bir alan yeterli olacaktır. İçerisine bırakacağınız eski eşyaların yanı sıra müşterilere koruyucu tulum ve bir beyzbol sopası sunmalısınız. Eğer mekanın altında ve üstünde yaşayanlar varsa, ses yalıtımı da yapmanız gerekecektir.

Öfke Odası Kazançları

Her ne kadar şiddetin her türlüsü kötü bir eylem olsa da, stres atmak için öfke odalarına gidenlerin, en azından canlılar yerine cansız nesnelerden sinirlerini çıkartmaları çok daha kabul edilebilirdir.

Öfke odası; aynı zamanda içlerine attıkları öfke sebebiyle oluşabilecek ruhsal ve fiziksel deformelerden  kurtulabilecek müşteriler için de rahatlatıcı bir yöntem olacaktır. Aynı zamanda bu odalar, öfke problemi olanların öfkelerini atmaları ve öfke kontrolü konusunda belki daha iradeli davranmalarını sağlayabilir.

Özetle; dünyada yeni bir iş fikri olan Öfke Odası açmak,  aynı zamanda Türkiye’de de kolaylıkla yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir iş haline geliyor.

Genellikle öfke odalarına giriş ücreti; ortalama 100 TL olmaktadır. Eğer reklamınızı iyi yaparsanız, günlük ortalama  5 müşteriye, belki daha da fazlasına sahip olabilirsiniz.

İnsanlar çeşit çeşit sebeplerle stres yaşayabilmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre; öfke odalarına gelen insanların büyük çoğunluğu politikacılar yüzünden anksiyete yaşadığını ifade etmekte ve nefret ettiği politikacıların  resimlerinin olduğu nesneleri kırmak istemektedir.

Genelde kadın müşterilerden oluşan öfke odaları, iyi bir dizayn ile nerden baksanız aylık minimum ortalama 5 bin TL.   kazandırması mümkün görünüyor, tabi bu size ve işi yönetme biçiminize de bağlıdır.

Öfke odası açtıktan sonra, kazanç getiren yaş gruplarını incelediğimizde, genç ve yaşlı her kesimden insanın stres atmak için öfke odalarını tercih ettiği istatistiklere yansımıştır.

Aşağıda, yurtdışındaki bir öfke odasının videosunu izleyebilirsiniz:


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın