Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazanma Uygulamaları
Para Kazanma Uygulamaları

Para kazandıran uygulamalar, insanların son zamanlarda ek gelir elde etmek için başvurduğu yollardan biridir. Son 20 yıl içerisinde hayatımızda çok şey değiştiğini biliyoruz. Örneğin insanlar bilek gücüyle para kazanmaktan başka bir iş bilmezken, bugün oturduğunuz yerden size para kazandırabilecek pek çok iş ve sektör var. Bunları nasıl uygulamanız gerektiğini bildiğiniz takdirde çok hızlı para kazanabiliyorsunuz. Üstelik kazandığınız paranın miktarı da öyle hatırı sayılır cinsten değil. Bir insan evde oturduğu yerden düzenli hareket etmesi halinde 5 ile 10 bin lira arasında parayı rahatlıkla kazanabilir.

Teknolojinin geliştiğini artık iliklerimize kadar hissediyoruz. Çünkü elimizi attığımız her yerde teknolojiyi kullanmak zorundayız. Kullanmak zorundayız diyorum, çünkü hayatı hızlı ve akıcı bir şekilde yakalamak istiyorsanız teknolojiye büyük ihtiyacınız olacaktır.

Peki! Oturduğunuz yerden size hangi uygulamalar para kazandıracaktır. Aşağıda en çok talep edilen 10 para kazanma uygulamaları sıralanmıştır.

En Çok Kazandıran Para Kazandırma Uygulamaları

1. Swagbucks

Bu iş anket doldurup video izleyerek para kazanmanıza yardımcı olacak bir iş. Tüm dünyada en çok para kazandıran iş olarak yerini almış olan bu uygulama ile aylık 500 TL civarında parayı kolayca kazanabilirsiniz

2. MyPoints

İlk kez 1996 yılında kurulan ve kurulduğu tarihten bu zamana kadar insanlara milyonlarca lira dağıtmış olan bir platform. Özellikle son 5 yıl içerisinde uygulama çok ciddi sonuçlar ortaya koymuş.

3. Acorns

Acorns, doğrudan para kazanabileceğiniz bir uygulama olmasa da tasarruf ipuçları sağlamasından dolayı aslında paranızı nasıl gereksiz yere harcayacağınızı öğretiyor. Yani bir anlamda parayı kazanmak kadar kazandığınızı da düzgün bir şekilde harcayabilmek de önemlidir. Bugün pek çok kullanıcı bu uygulamayı indirerek güzel paralar kazanmayı bilmişlerdir.

 4. Rakuten (eBates)

İnternetten sık alışveriş yapan biriyseniz o zaman bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Rakuten uygulaması her alışverişinizde size % 20’ye kadar indirim sağlıyor. Kazandığınız indirimleri ise yeni ürünler alırken kullanarak tasarruf etmiş olursunuz.

Para Kazanma Uygulamaları
Para Kazanma Uygulamaları

5. Surveysonthego

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir uygulama. Profilinizi ayarladıktan sonra size uygun anketler gönderiliyor ve siz de uygulama aracılığı ile anketi doldurduğunuzda her anketten 1 dolara kadar para kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız hediyelerinizi ise çek şeklinde alıyorsunuz.

6. Google Ödüllü Anketler

 Bu uygulama doğrudan Google’a ait. Birçok kullanıcı bu uygulama sayesinde aylık olarak para kazanabiliyor. Ancak uygulama ödülleri yalnızca Google play’de bulunan uygulamalar içerisinden kullanılabiliyor. Yani Google ödüllü anketlerle kazanacağınız paranızı nakit olarak alamıyorsunuz.

7. iPoll

 Para kazandıran anketler arasında iPoll’de bulunuyor. uygulamayı düzenli olarak kullandığınızda gönderilen anketleri yanıtlıyor ve bunlardan da yine paralar kazanabiliyorsunuz.

8. Sweatcoin

Hem spor yapıp hem de para kazanmak istemez misiniz? Sweatcoin, uygulaması size bu imkanı sağlıyor. Yürürken para kazanabiliyorsunuz fakat kazandığınız paranızı nakit olarak değil, hediye çeki şeklinde alıyorsunuz. Hediye çeklerinizi alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. Sweatcoin’in, dünyada en çok para kazandıran uygulamalar arasında yer aldığının da altını çizelim.

9. Foap

Foap kullanarak çektiğiniz fotoğraflar üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Uygulama sizin fotoğraflarınızı satarak size para kazandırıyor. Fotoğraflar için ödenmiş olan ücretleri nakit olarak alabiliyorsunuz.

10. Letgo

Son olarak ise herkesin bildiği Letgo uygulaması üzerinden para kazanabilirsiniz. Letgo’da kullanmadığınız bir ürünü satarak paraya dönüştürebilirsiniz. Eskiden ikinci el pazarları varken şimdi Letgo sayesinde ikinci el ürünler çok karlı bir şekilde satılabiliyor. İnsanlar bit pazarına gitmeden de, evde kullanmadıkları ürünleri rahatlıkla satışa çıkarabiliyor.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların bazıları tasarruf etmenizi bazıları ise doğrudan kazanç elde etmenizi sağlıyor. Uygulamaları düzenli bir şekilde kullandığınızda para kazanmamak gibi bir derdiniz yok. Belirttiğimiz bu uygulamalar 10 tane ile sınırlı tuttuk ancak daha fazla uygulama üzerinden para kazanabileceğinizin de altını çizebiliriz.

Sizin de bildiğiniz ve kullandığınız para kazandıran uygulamalar varsa, aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz. Başkaları da bu uygulamaları kullanarak kendilerine ek kazanç sağlayabilirler.
Bilgi paylaştıkça çoğalır. Özellikle ekonomik anlamda zor zamanlardan geçiyoruz. Birbirimize destek olmak, yol göstermek ve fikir vermek, bugünlerde ayrı bir önem taşıyor. Bu nedenle milletçe birbirimize omuz vermek en azından vicdanen görevimiz.

Yeni iş fikirleri hakkında bilgi almak için https://isfikirleri.org/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın