Para Mutluluk Getirir Mi?

Para mutluluk getirir mi? sorusu ne yazık ki hala birçok insanın kafasını karıştırmakta, zengin olmaya giden yolda adımlar atmalarını engellemektedir.

Burada, “mutluluk” kavramını da incelemek gerekir. Sizin için mutluluk nedir?

Mutluluğun kolay kaybedilen bir duygu olduğuna dair kuvvetli bir inancınız varsa, mutluluğu sürekli ve kolayca kaybetmeye mahkumsunuzdur. Düşünceleriniz ve seçimleriniz hayatınızdaki olayları belirler çünkü. En önemlisi de; mutluluğu hak ettiğinize inanmıyorsunuzdur ve “bir şeyi hak etmediğinizi düşünüyorsanız, o zaman o şey de kendisini hak etmediğinizi düşünür”ve hayatınızdan çeker gider.

Mutluluğa, içsel ve dışsal olarak hazır olmanız gerekir.

Mutlu olabilmek için mutluluk frekansı, enerjisi yaymanız gerekir ki, mutluluk size çekilsin.

Para kazanmak da böyledir. Para kazanmaya içsel ve dışsal olarak hazır olmak gerekir.

Para kazanabilmek için bunu hak ettiğinize dair frekansı, para enerjisi yaymanız gerekir ki, para size yaklaşsın.

Para mutluluk getirir mi?” sorusu ve cevabı iki şekilde ele alınabilir:

Hak edilmeyen para mutluluk getirir mi?

Aslında bu sorunun cevabını, yukarıda yazdıklarıma zaten vermiş oldum. Hak etmediğinizi düşündüğünüz şey eninde sonunda gider ve siz içten içe bunu sürekli bekliyorsunuzdur zaten ve bir gün “beklentileriniz gerçek olur!” Yaşadığınız mutsuzluk, öncelikle “sahte bir kaybetmişlik duygusu”dur. “Sahte” dememin sebebi, hak etmediğinize inandığınız bir şeyi aslında kaybetmiş sayılmazsınız çünkü.

 “Paran mı var, derdin var” anlayışı

Bu kısmen doğru sayılabilir, daha doğrusu biraz da size ve yaşam anlayışınıza bağlı. Paranız, servetiniz arttıkça, bunu çekemeyen insanlar size nazar etmeye, kıskançlık ve düşmanlıklarıyla negatif enerji göndermeye başlarlar. İçsel olarak bütün olduğunuz, kendinize inancınız ve iradeniz sağlam olduğu sürece bu sorun olmaz.

Rakipleriniz varsa, doğal olarak önünüze geçmeye çalışırlar ve sürekli yeni taktiklerle karşınıza çıkarlar, çünkü siz de aslında onların önüne geçmişsinizdir. Bu durumda zaten, mücadele edebilecek durumda ve hazırlıklısınız demektir, olmalısınız da, iş hayatı baştan sonra bir mücadeledir.

Para kazanmak; diğerlerinden biraz daha iyi, biraz daha başarılı, biraz daha önde olmak anlamına gelir.

Diğerlerinden daha iyi ve başarılı olmanız utanılacak, mutsuz olunacak değil, sevinecek, kendinizle gurur duyacağınız özelliklerdir. Bunu asla unutmayın ve size böyle hissettirmeye çalışanlardan uzak durun, hayatınızda onlara yüz vermeyin. Onların mutsuzluk tuzağına düşmeyin!

Paranızı korumak ve daha fazlasını kazanmak için ise; çok daha iyi, çok daha başarılı olmayı ve çok daha önde olmayı öğrenmeniz ve uygulamanız gerekir.

Kazanmayı hak ettiğinizi düşündüğünüz ve emek verdiğiniz para size mutluluk getirir. Yaşamınızdaki konfor artar,daha iyi eğitim alır, daha iyi giyinir, daha iyi beslenir, daha iyi sağlık hizmetleri alırsınız, ekonomik sorunlara karşı daha güvende hissedersiniz, kendinize veya sevdiklerinize aldığınız şeyler, sağladığınız imkanlarla hem siz mutlu olur hem de başkalarını mutlu edersiniz, daha çok gezersiniz, kültürünüz artar, hayata ve insanlara karşı daha bilinçlenirsiniz, yaşam görüşünüz genişler. Ayrıca paraya ihtiyacı olan başka insanlara da iş sağlayarak istihdam yaratır ve onların ve ailelerinin hayatlarında da iyileşme sağlarsınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın