Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?
Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktokerler ya da herkes tarafından bilinen adıyla Tiktok fenomenleri ne kadar kazanıyor? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimize detaylı bir yazı hazırlayalım istedik.

Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusu aslında fenomenlerin genel olarak kazançlarıyla ilgilidir. Çünkü bugün sosyal medya üzerinden para kazanan çok sayıda insan var. Bunların bazıları uygulama üzerinden kazanç sağlarken bazıları ise reklam gelirleri üzerinden kazanç elde ediyorlar.

 Bilindiği üzere Tiktok şu anda dünyada sosyal medya uygulamaları içerisinde en hızlı büyüyeni. 800 milyondan fazla aylık aktif üyesi mevcut, dolayısıyla bu özellik onu en hızlı büyüyen yapmak için yeterli bir neden olmuştur.

Tiktok’u aktif olarak kullanmak, bu uygulamadan para kazanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bunun içinde öncelikli olarak ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusunun yanıtını vermeden önce aslında olayı hafife indirgememek adına bu platformdan para kazanabilmek için neler yapılması gerektiğine bakmak gerekiyor.

TikTok Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusunun yanıtı değişkenlik gösterir. Yani 10 bin takipçisi olan bir hesap ile 1 milyon takipçisi olan bir hesabın aylık ya da günlük kazancı elbette ki eşit değildir. Ancak genel olarak konuşacak olursak aşağı yukarı 100 bin takipçisi olan bir hesabın aylık getirisi 1000 dolara kadar gidiyor. Bu da TL’ye çevirdiğimiz zaman bugünkü kur üzerinden 14–15 bin liraları bulabiliyor. 1 milyonluk hesabın ise geliri bunun 5 katı şeklinde. Yani 5 bin doları bulduğu olabiliyor, fakat yine de belirtelim ki bu bahsettiğimiz rakamlar ay sonunda aşağıda olabiliyor yukarıda.

Tiktoktan kazancın bir diğer yolu da ürün satışı, marka anlaşmaları ve sponsor içeriklerdir. Dolayısıyla bu platformda ne kadar fazla takipçiniz varsa ve platformu ne kadar aktif bir şekilde kullanıyorsanız kazancınız da o kadar değişkenlik gösterecektir.

Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?
Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok, Fenomenlere Para Ödüyor mu?

Platformdan para kazanmayan ya da bu platformun kazanç şeklini bilmeyen kullanıcıların zannettikleri Tiktok’un fenomenlere para ödediği konusundadır. İşin mantığında ise kesinlikle böyle bir şey yoktur. Yani Tiktok asla kullanıcılarına para ödemesi yapmıyor. Bu işi yapan yalnızca Google ve Youtube. Youtube’de de kazanç modeli sizin eklediğiniz videolarınızın üzerine eklenen reklamlardır. Yani reklamlar ne kadar çok tıklanırsa Youtube üzerinden kazancınız da o kadar çok olacaktır.

Tiktokçular Nasıl Para Kazanıyor?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Tiktok uygulaması doğrudan kullanıcılarına ödeme yapmıyor. Bunun içinde sizin kendi çabalarınızla para kazanmanız söz konusu olacaktır. Tiktok’un reklam paylaşımı konusunda herhangi bir politikası yoktur, siz kazancınızı yine diğer kullanıcılar üzerinden yapıyorsunuz. Markalar ya da ürün satışı yapan e-ticaret siteleri size reklam vererek ödeme yapıyorlar ve sizde bunun karşılığında o ürünü tavsiye ediyorsunuz.

Uygulama üzerindeki takipçilerinizin sayısı ne kadar çok olur ve aktif olarak hesabınızda dolaşırlarsa sizin hesabınızda o kadar değerli oluyor. Dolayısıyla değerli bir hesaba herkesin reklam vermek isteyeceği de kesin.

Bazı insanlar özellikle sosyal medya uygulamalarıyla arası iyi olmayanlar bu insanların çok fazla paralar kazandıklarının farkında değiller ve inanmayanlar bile oluyor. Oysaki yeni nesil her şeyin farkında ve bu insanların bu kadar çok kazandığını biliyorlar. İşte bunun için de Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusu ortaya çıkıyor.

Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?
Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktokerler Parayı Nereden Kazanıyor?

Tiktokerler paralarını markalarla yaptıkları anlaşmalar üzerinden kazanıyorlar. Bu da canlı yayınlar, ürün ve hizmet satışı gibi modeller şeklinde oluyor

Tiktok Canlı Yayın

Tiktok üzerinden para kazanabileceğiniz bir yöntem canlı yayın açmaktır. Canlı yayınlar esnasında bağış toplanabiliyor, ancak bunun içinde en az 1000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. İnsanlarla direk olarak iletişime girmek ve onların adını ve yaptıklarını bilmek para kazanabilmeniz için şart. Çünkü herkes bağış yapma konusunda o kadar hevesli değil. Birisi bir hesap üzerinden bağış yapmayı tercih edecekse öncelikli olarak o hesaba güven duymak ve yaptığı bağışında gerçekten nereye gittiğini bilmesi gerekiyor.

Yukarıda Tiktokerler ne kadar kazanıyor? Sorusunun ve kazancın nasıl olduğunun geniş bir açıklamasını yaptık. Aşağıdaki yorumda ise merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz. Ya da bir Tiktoker olarak eklemek istedikleriniz varsa burada bizimle paylaşabilirsiniz.

Şimdiden herkese bol kazançlar…

Daha fazla sosyal medya iş fikirleri için https://isfikirleri.org/ sitemizi inceleyebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın