TikTok’tan Para Kazanmak

TikTok'tan Para Kazanma Yolları

2016 yılında hayatımıza giren TikTok, günümüzde milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal medya olmayı başarmıştır. Tiktok’un en güzel yanlarından birisi de sadece eğlence amaçlı kullanmak değil, para kazanmak için de kullanmaktır. “Sosyal medya iş fikirleri“nden olan TikTok’tan para kazanmak oldukça eğlencelidir.

TikTok Nedir?

İnsanların videolu ve müzikli olarak kısa videolar oluşturarak takipçilerine sunarak trendler ve akımlar oluşturduğu Çin kökenli sosyal medya uygulaması TikTok, her geçen gün gündeme girmeyi başarıyor. İlgiyi üzerine çeken TikTok son yıllarda Amerikan politikacılar tarafından bile konuşularak güvenlik sorularını akıllara getiriyor.

TikTok algoritmaları sayesinde bir video bile ansızın trende girerek diğer tüm sosyal medyalarda konuşulmaya başlayabiliyor. Böylesine güçlü etkileşim kaynağı olan TikTok, etkileşime dayalı para kazanma yöntemlerinden birisi haline geliyor.

TikTok İle Para Kazanma Yöntemleri

100 milyonu geçen indirme sayısıyla iş ve ticaret potansiyeli yüksek bir platforma dönüşmeyi başaran TikTok, doğru kullanabilen insanlar için oldukça akıllıca bir mecradır. Tiktok ile para kazanmak için hızlıca başlayalım.

TikTok Hesaplarıyla Para Kazanmak

Yüksek takipçiye sahip hesapları satmak hemen hemen her sosyal medya platformunda başvurulan bir yoldur. TikTok ile takipçi sayınızı hızlıca arttırarak hesabınızın uygun bir meblağ ile satışını gerçekleştirebilirsiniz. TikTok hesapları e-ticaret sektöründen insanlar tarafından oldukça değerli görülmektedir.

TikTok Hesabınızla E-Ticaret

TikTok’u doğru kullanarak e-ticaret mağazanızda kar oranınızı arttırabilirsiniz. Özellikle Dropshipping ile uğraşıyorsanız hızlıca bir online mağaza oluşturun ve yüksek takipçili TikTok hesabınıza mağazanızın bir bağlantısını bırakarak müşteri potansiyelinizi katlayın.

TikTok Canlı Yayını ile Bağış Toplayarak Para Kazanmak

Twitch ile insanların tanıştığı canlı yayında bağış etkinlikleri diğer sosyal medyalara zamanla entegre edildi. Böylelikle TikTok, son yılların en iyi canlı yayın bağış  toplayarak para kazanma aracı haline geldi.

TikTok ile Nasıl Bağış Toplanır?

TikTok’da canlı yayında kullanılmaz üzere rozetler bulunmaktadır. Fanı olduğunuz bir kişiye canlı yayında göndermek üzere TikTok’dan 7 TL’ye 100 rozet satın alabilirsiniz. Rozet alan profiller ise bu rozetleri toplayarak elmas’a dönüştürüyor ve ortaya çıkan parayı banka hesabına aktarabiliyor.

TikTok Sponsor İle Para Kazanmak

Gittikçe yüksek takipçili profil sayısı artıyor ve sponsor bulma rekabeti kızışıyor. Günümüzde TikTok hesabınıza bir sponsor bulabilmek için sahip olmanız gereken takipçi sayısı en az 50 bin olarak görünüyor. Eğer bir sponsora sahip olursanız, TikTok videolarınızda sponsorunuzu geçirmeniz kaidesiyle çeşitli para ve ürün ödüllerine sahip olabiliyorsunuz.

TikTok Ads İle Para Kazanmak

Daha önce Google ve Youtube için Adsense aktifleştirenlerin aşina olduğu reklam işbirliği TikTok için de karşımıza çıkmaktadır. Çektiğiniz videolarda yayınlanmasına izin verdiğiniz reklamlar için TikTok sizlere belirli bir tarife üzerinden ödeme yapmaktadır.

TikTok’dan Youtube Takipçi Kazanmak

Eğer yüksek bir TikTok takipçi kitlesine sahip olursanız bu takipçi kitlesini Youtube kanalınıza yönlendirmeniz ve Youtube üzerinden yüksek kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

TikTok İle Nasıl Para Kazanılır?

● TikTok para kazanma şartları: TikTok ile para kazanmak için uymanız gereken şartlar yoktur. Yalnızca yüksek takipçi kitlesine ve yüksek erişime sahip olmanız gerekmektedir.

● TikTok hileleri: TikTok üzerinde aktif olarak çalışan takipçi ve erişim hileleri bulunmamaktadır. Bu tarz yazılımları kullanarak hesap bilgilerinizi riske atacağınızı bilmelisiniz.

● Canlı yayın sınırı: Canlı yayın ile para kazanmayı amaçlayanların bilmesi gereken en önemli ölçüt, TikTok’un canlı yayın açmak için 1000 takipçi zorunluluğu bulunuyor olmasıdır.

● Özgün videolar: TikTok algoritmaları için en önemli kaidelerden birisi içeriklerin kopya olmaması yani özgün olarak üretilmiş olmasıdır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın