Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri
Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

Bazı ülkelerde var olup bizim ülkemizde daha önce denenmemiş ya da birkaç kişi tarafından denenmiş fakat başarılı olamamış iş fikirleri var. Bu makalemizde de Türkiye’de olmayan iş fikirleri hakkında siz değerli takipçilerimize bilgiler verelim istedik. Türkiye’de olmayan iş fikirler size belki cazip gelmeyebilir ya da sizi biraz korkutabilir, ancak bu iş fikirlerinin dünyada denenmiş ve halen de başarı şansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu iş fikirlerinin belki de sizin için büyük bir projenin başlangıcı olacağını söyleyebiliriz.

Gelin isterseniz Türkiye’de olmayan iş fikirleri hangileri size detaylıca anlatalım.

1.Hırdavat Kiralama İşi

Türkiye’de daha önce denenmemiş olan bu iş bir anlamda insanları tamirci masrafından kurtarıyor. Örneğin yalnızca perde takma ihtiyacınız varsa o zaman yalnızca perde takan ancak bunu ucuza yapan ustaların olduğu bir platform kurabilirsiniz. Avrupa’da hırdavat sektöründe insanlara yalnızca matkap ya da yalnızca ahşap kesme ekipmanları kiralayan yerler vardır. sizde kendi bünyenizde olan bu makineleri günlük ya da saatlik kiralayarak gelir elde edebilirsiniz.

2.Donut Dükkanları

Amerika’da çok popüler olan bu dükkanlar bir hayli rağbet görüyor. Renkli olmalarından dolayı insanların dikkatlerini üzerine çeken donut dükkanları artık Türkiye’de de pek çok kişi tarafından biliniyor. Sizde bir donut dükkanı açarak çocukların renkli dünyalarına ortak olabilirsiniz.

3.Taco Satışı Yapmak

Türkiye’de olmayan iş fikirleri içinde Meksika ve İspanyollar tarafından en lezzetli yiyecekler arasında bulunan Taco satışı yapabilirsiniz. Buğday’dan yapılmış olan bu ekmek sert ve çıtır bir yapıya sahiptir. Türkiye’de bu sektöre girmiş ancak başarı elde edememiş olan kişilerinde olduğunu söyleyelim, ancak başarısızlık sizin için umutsuzluk verici olmasın, çünkü bir işin başarısız olmasındaki tek fark adı değildir. Bazen yapılışı ya da dükkanın bulunduğu yerde sizin başarı grafiğinizi düşüren bir neden olabilir.

Turkiyede Olmayan Is Fikirleri Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

4.Çamaşır Makinesi Otomatları

Çamaşır makinesi otomatlarını tıpkı kuru temizlemeciler gibi düşünebilirsiniz. Ancak buradaki tek fark insanların kendi çamaşırlarını kendilerinin yıkamasıdır. Bu tür bir işletme açmayı hedefliyorsanız özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulundukları yeri tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede karlı bir iş yapmamanız neredeyse mümkün değil. Üniversite öğrencileri kendileri çamaşırlarını yıkamak istemedikleri için genelde bu yöntemi tercih ediyorlar.

5.Sos Dükkanı

Almanya’yı ziyaret ederseniz bu tarz bir çok dükkan ile karşılaşacaksınız. Soslar kötü yapılmış bir yemeği bile lezzetli bir menüye çevirebilir. Ülkemizde sos kullanımı son 10 yılda bir önceki döneme göre 3 kat artmış durumda. Damak tadındaki değişim bu tüketim ürünlerinin daha da artacağını doğrulamaktadır. Sizlere bahsetmiş olduğum Almanya’da ki sos dükkanlarında 100’den fazla sos çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Siz de bu konuda atılım yaparsanız, emin olun Türkiye’de başarılı olma şansı yüksek olan bir iş başlatmış olacaksınız. Üstelik internet üzerinden de satış yaparak daha hızlı büyüme fırsatı yakalayabilirsiniz.

6.Ağaç Ev İmalatı

TLC, D-MAX gibi TV kanallarında ağaç ev konusunda yapılanları mutlaka izlemişsinizdir. Yurtdışında bir çok kişinin hayali, ağaç üzerinde bir ev yapmaktır. Türkiye’de ise çardak ya da bahçe evi konseptleri oldukça yaygın. Ancak ağaç üzerine ev yaptırmak istediğiniz zaman, size bu konuda destek olacak bir firma bulmakta zorlanacaksınız. Bu alanda başlatılacak olan bir girişim, tüm Türkiye’den talep toplayacaktır. Tabi sadece Türkiye’yi düşünmemek gerekir. Ucuz bir ülke olmamız nedeniyle, diğer sektörlerde olduğu gibi Avrupa’dan müşterileriniz olacaktır.

7.Plastik Yemek Tabakları

Aslında ülkemizde de artık popüler olan bir mutfak kültürü olmaya başladı. Özellikle çalışan aileler evde bulaşık yıkamak yerine hemen ye ve at şeklindeki kapları kullanmayı tercih ediyor. Siz de bu plastik yemek kapları işine girerseniz kısa sürede çok fazla ürün satışı yapabilirsiniz. Çalışan aileleri göz önünde bulundurarak sadece tabak değil, kullan at şeklinde birçok ürünün satışını yapabilirsiniz. Üstelik bu ürünler özellikle pandemi döneminde hastalığa yakalanmış olan kişilerin hijyene dikkat etmelerinden dolayı daha fazla tercih ettiği ürünler arasındaki yerini de almıştır.

Yeni iş fikirleri için https://isfikirleri.org/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın