Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği

Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği
Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği

Yarasa gübresi yetiştiriciliği : Kararlılık, sermaye, iş gücü ve girişimcilik ruhuna sahipsizsiniz ancak ne iş yapacağınıza karar veremiyorsunuz. Etrafınızda yapılan işler genellik herkesin yaptığı sıradan çok az kar getiren işlerden hoşlanmıyorsunuz. O zaman sizde eşsiz önerilerimizden yararlanın ve yüksek karla ticaretteki yerinizi alın..

Ticaret hayatını hızlı bir giriş yapmak istiyorsunuz ve hangi işle uğraşmak istediğinize karar vermediniz. Sizler için dünya piyasasını takip ettik ve ülkemizde yaygın olmayan, ancak yüksek kar getiren işleri araştırdık. Bunlardan bir tanesi de yarasa gübresi yetiştiriciliği.

Tarım sektöründe gübrenin yeri paha biçilemezdir ve en çok aranan yan ürünler arasında yer alır. Dünya ve ülkemizde tarım ve tarım ürünlerinde çok ilerleme sağladı. Gerek ihracat gerekse ithal ürünlerle çok geniş bir sektör haline geldi. Sizde bu sektörde söz sahibi olabilirsiniz.

Yarasa Gübresi

Yarasa gübresi tarım alanlarında özellik organik tarımda çok tercih edilir. Bu gübre yüzde yüz organik bir bitki besin kaynağıdır. Organik tarımla uğraşanlar için en ideal gübredir. Diğer hayvan gübreleri örneğin tavuk gübresi veya büyükbaş hayvanlara ait gübreler organik gübre olarak kabul edilmez. Yarasalar doğal yoldan beslendikleri için gübreleri tamamen organiktir. Gübrelerini çok zengin elementler içerir.

Yarasa Gubresi Yetistiriciligi1 Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği

Yasa gübresi yetiştiriciliği çok az kullanımlarda dahi etkin sonuç gösterir bu nedenle en çok aranan gübre çeşidi budur. Piyasada bu gübreye ihtiyaç çok fazladır ancak yurtdışında yayın olarak üretilse de ülkemizde pek fazla bilinmemektedir. Size de fırsat buradan doğuyor.

Ülkemizde mağara bakımından çok zengindir ve yarasa yetiştirmek içinde çok uygundur. Yarasa gübresinin kullanımı çok kolaydır, raf ömrü çok uzundur ve herhangi bir kokusu yoktur. Toprağa kolaylıkla nüfus ettirilebilir, çevreyi kirletmez, çok zengin bir besin olduğu için toprak ve bitki tarafından hemen kabul edilir. Depolanması kolaydır. Kuru şartlarda muhafaza edilebilir. Toprağı havalandırarak toprağın su tutmasına yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı çok tercih edilir. Ancak ülkemizde üretimi kısıtlıdır. Bu yüzden piyasada yaygın olarak kullanılan ve fazla bir verim alınmayan, maliyeti yüksek gübreler tercih edilir. Dünya gelinde ise bu gübrenin değeri bilinmektedir ve özellikle organik ürün yetiştiriciliğiyle uğraşan kesimin ilk tercihidir.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yarasa gübresi hangi alanlarda kullanılır sizleri bu konuda bilgilendirelim, öncelikle tarım alanlarından toprağın hazır duruma getirilmesinden önce verimin artmasına yönelik kullanılır. Kök gübresi şeklinde kullanılabilir, sadece tarım alanlarından değil seralarda da etkin şekilde kullanılır. Organik sebze ve meyve üretiminde, bitki üretiminde, çevre düzenlemesine bağlı olarak çim üretiminde, Karadeniz bölgesine yönelik olarak çay, fındık üretiminde çok yararlıdır.

Evde yetiştirilen saksı çiçekleri ve üretim amaçlı saksı ve süs bitkisi yetiştirmek isteyenler için en ideal gübre çeşidi budur. Bu piyasanın içerisinde çok rahat yer alabilirsiniz. Fazla bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Gerekli ortam ve araç gereçleri temin ettikten sonra fizibilite yaparak sektördeki yerini alabilir hatta sektörde öncü bile olabilirsiniz.

Yarasa Gubresi Yetistiriciligi2 Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği
übresi

Her şey sizin istek ve arzularınızla mümkündür. Ben sıra dışı bir iş yapmak istiyorum. Sermayemi çok iyi değerlendirmek istiyorum diyorsanız sizin için en ideal mesleklerden biridir. Yarasa gübresi yetiştiriciliğiyle kısa zamanda çok yol alarak adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Piyasadaki ihtiyaçtan yararlanıp çok güzel bir çevre edinip işlerini gün geçtikçe büyütmeniz için ilk adımı bir an önce atmalısınız. Ülkemizde bu işi yapan birkaç firma vardır dünyada ise çok yaygındır. Nedeni ise dünya organik tarım ürünleri yetiştirme alanları çok fazladır. İnsanlar artık organik ürünlerin kıymetini daha iyi anlamaktadır. Sağlıklarına önem veren toplumların ilk tercihi organik ürünler olmaktadır. Sizde ülkemizde hızla büyüyen bu sektörde yerinizi bir an önce alın.

Küçük iş fikirleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://isfikirleri.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın