Yaşlılar İçin Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Yaşlı insanlar, daha küçük evlerde veya güneşli, sıcak bölgelerde yaşamak istedikleri için taşınmaya en yatkın insanlar arasındadır. Fakat ağır yükler kaldırmak ve tavan arasını boşaltmak veya bir ses sistemini yeniden kurmak gibi sayısız detayla uğraşmaları gerekebileceğinden, ev taşımak onlar için gayet zor bir hal alabilir.

Smooth Mooove kurucusu Adrienne Simpson, ilgi çekici bir iş koluna el atmış gibi görünüyor. Birçok girişimci gibi, kişisel hayatında karşılaştığı bir ihtiyaçtan yola çıkarak bir iş fırsatı keşfetmiş. Ebeveynlerinin evini Georgia’dan Michigan’a taşırken, özellikle bu konuda uzmanlaşmış bir firma arayışına girmiş fakat bulamamış. Simpson’un fark ettiği bu gerçek sayesinde, Smooth Mooove müşterileri üç farklı taşınma planı dâhilinde çok sayıda hizmet arasından seçim yapabiliyorlar. Verilen hizmetler arasında; boşaltılan evlerin temizliği, taşınılacak evin perdelerinin asılması ve yeni eşyalar için alışveriş yapılması da bulunuyor.

Herhangi bir ev taşıma süreci pahalıya çıkmasına rağmen, Simpson’un ifadesiyle, “Smooth Mooove”para ve zaman tasarrufu sağlıyor. Aile fertlerinin; ebeveynlerinin taşınmasına yardım etmek için genellikle işlerinden izin almaları gerektiği için, aslında bu hizmetin sadece yaşlılara yönelik değil, aynı zamanda tüzel kişilere de yönelik olduğu söylenebilir. Çünkü yaşlı aile fertlerine sahip çalışanların da kurumlarından alabilecekleri bir hizmet gibi duruyor.

Stone Mountain, Georgia merkezli Smooth Mooove, diğer evden eve nakliyat firmalarıyla beraber, yaşlı müşterilere odaklanmış özel hizmet sektöründeki şirketlerin gittikçe uzayan listesine dâhil olmuş bulunuyor.

Endüstriyel dünyada nüfusun yaşlanmasıyla beraber, bu tür hizmetlere duyulan ihtiyaç ta artacaktır. Böylece de, yaşlı nüfusa odaklanan hizmetler veya başka yaratıcı hizmetler sayesinde kendini diğer firmaların önüne geçirmeye çalışan yeni rekabetçi firmalar için de yeterince alan ortaya çıkacaktır. Örneğin; üst seviye emekli toplulukları ile yapılacak toplu anlaşmalar, bu tür yerleşim yerlerini göz önünde bulunduran kişileri satın almaya teşvik etmek için kullanılabilir. Sonuç olarak, yaşlı insanlar üzerine odaklanan taşımacılık firmalarının başarı veya başarısızlıkları, – diğer tüm yüz yüze hizmet girişimlerinde olduğu gibi – detaylar konusunda nasıl davrandıklarına bağlı olacaktır. Ve aynı derecede önemli bir nokta da; taşınma sürecinde müşterilerine gösterdikleri saygı, nezaket ve ilgidir. Girişimcilerin, yakın gelecekte çok önemli hale gelecek  yaşlılara yönelik hizmetlerle ilgili değerlendirebilecekleri fırsatlardan biri olan böyle bir iş fikri, ülkemizde henüz uygulanmadığından (biz henüz duymadık) sizleri bekliyor.

Site: www.wemoveseniors.com
İletişim: www.wemoveseniors.com/contact-us.php


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın