Zigo Leader Çok Amaçlı Bisikletler

Akaryakıt fiyatlarının gittikçe artmasıyla beraber, bisikletlere yönelik yeniliklerin ortaya çıkması hiç de şaşırtıcı bir durum değil. Dikkatimizi çekenlerden bir tanesi de “Zigo Leader” adlı kolayca birkaç şekle girebilen bir bisiklet oldu.

Bir süre önce incelediğimiz Danimarkalı “TrioBike” ürününe benzer bir şekilde, “Zigo Leader” bisikleti de dört farklı biçimde kullanılabiliyor:

* Standart bisiklet olarak,

* önüne çocuk taşıyıcısı ilave edilmiş bir bisiklet olarak,

* aynı zamanda jogging yapmaya imkan veren bir çocuk arabası olarak

* ve standart çocuk arabası olarak.

Bu kullanım şekilleri arasında geçiş yapmak için sadece tekerleklerin yerlerini değiştirmek ve basitçe çocuk taşıyıcı ünitesini bağlamak ve sökmek yeterli oluyor. Ve bu işlem “Zigo” firmasının ifadesine göre 30 saniyenin altında bir sürede gerçekleştirilebiliyor. Bu bisiklet aynı zamanda katlanabilme özelliği sayesinde yer kaplamadan kolay saklama imkânı da veriyor.

Bu ürün doğrudan New Jersey merkezli firmanın kendisinden satın alınabileceği gibi, bisiklet mağazaları ve bebek mağazalarının da dahil olduğu bir bayi ağı üzerinden 1.349 Dolarlık fiyatıyla satışa sunulmuş. Ürün %98 oranında montajlı olarak kargolanıyor ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’ya gönderilebiliyor.  Yağmurluk/sineklik ve çocuk için emniyet kemeri gibi bazı aksesuarlar da ürünle beraber sipariş edilebilecek.

Bu ve benzeri modüler bisikletler ve pedallı araçlar otomobillerin yerini alabilir mi? Sizleri bu konudan haberdar etmeye devam edeceğiz. Bu arada bu alandaki yeni iş fikirlerini de takip etmeye devam ediyoruz…

Site: www.myzigo.com
İletişim: support@myzigo.com


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın