Evde Sabun Paketleme – Evde Mum Yapımı

Evde Sabun Paketleme
Evde Sabun Paketleme

Sabun Paketleme İşi

Evde sabun paketleme konusunda önerilerde bulunacağımız bu makalemizde öncelikli olarak sabunun insan hayatındaki yeri ve önemine değinerek başlayalım.

Sabun, temizlik ve sağlık açısından en önemli ihtiyaçların başında gelmektedir. Katı formlarda olduğu gibi sıvı formlarda da üretilmektedir. Sabun satın alınırken ideal olanı doğal olması ve içeriğinde kimyasal bulunmamasıdır. Çünkü sabunun asli görevi elleri ya da temizlemek istediğiniz yeri temizleyebilmesidir. Sabunun cilde zarar vermeyecek yapıda olması da önemlidir.

Sabun, yalnızca temizlik amacıyla değil aynı zamanda dekoratif olarak da kullanılabilmektedir. Sabun içerisine eklenecek olan aromaterapik yağlar sayesinde ortaya çıkan kokuyla mekanın daha temiz kokması ve estetik olması sağlanabilir. Savun sıradan kalıplarda üretildiği gibi tasarım olarak da hazırlanabilmektedir.

Sabun popüler bir temizlik malzemesi olduğu için evde sabun paketleme işi ile para kazanmakta mümkündür. Firmalar ürettikleri sabunların maliyetlerini düşürmek adına özellikle bayanları tercih ederek evde sabun paketleme imkanı sağlamaktadır. Bayanlar oturdukları yerden evde sabun paketleme yaparak aile bütçelerine katkı sağlayabilir.

Evde sabun paketleme işi nasıl yapılır diyenler için hemen detaylarından bahsedelim.

Sabun Paketleme Evde Sabun Paketleme - Evde Mum Yapımı

Evde Hediyelik Sabun Paketleme

Hediye bir insanın başka bir insana alabileceği en güzel armağanların başında gelir. Özel zamanların dışında sıradan zamanlarda da hediye alınabilir. Evde hediyelik sabun paketleme işi yapanlar ise hediyelik ürün satışı yapan mağazalara bu sabunları satarak bütçelerine ekstra gelir sağlayabilirler.

Kutulu Sabun Paketleme

Evde sabun paketleme işi yapılırken çeşitli yöntemler tercih edilebilir. Sabunlar tasarım haline getirilerek renklendirilip satıldığı gibi kutulanarak da satılabilir. Firmalar yine kutuyla satışını yaptığı sabunları ev hanımlarının paketlemesi için ücret öderler. Böylelikle hem firma hem de ev hanımları kazanç sağlamış olurlar.

Evde Kokulu Mum Yaparak Satmak

Mumların hayatımızdaki yeri aslında çok çeşitlidir mumlar karanlıklarımızı aydınlattığı gibi en romantik anlarımızdan tutunda dekorasyonda en çok kullandığımız objeler arasındadır. Üstelik kokulu mumlar sayesinde evleriniz mükemmel bir şekilde kokacaktır.  Bir çok kişi aslında çok paralar vererek sürekli rengarenk mumlar alır ancak aslında mum yapmak hem bir sanattır hem de eğlenceli bir para kazanma şeklidir. Mumların hayatımızdaki yeri bu kadar önemli iken o zaman neden kendimiz de mum yapıp satmayalım ki.

Sabun Paketleme1 Evde Sabun Paketleme - Evde Mum Yapımı

Evet, bugün bir çok bayan bu işi düşünmüşler ve uygulamaya da geçirmişler hem de tahmin edemedikleri paralar kazanmışlar. Bunu neden siz yapmayasınız ki mumlar hayatımızın her alanında yanımızda ise o zaman mutlaka ki alıcıları da olacaktır. Kokulu mum ve tasarımlı mum yapmak bizim için önemli olmalı çünkü bu model mumlar yalnızca aydınlatma amacıyla kullanılmayacağı için oldukça fazla talep görecektir.

Yapmanız gereken şey de çok basit isterseniz bir mum nasıl yapılır? Bunu size anlatalım. Belki de bunu serileştirir ve sizde satarsınız.

Mumum ham maddesi aslında parafiden’ dir. Bunlar blog halinde satılır siz eriteceğiniz kadarını elinizle kopartırsınız ve eritmek için hazırlarsınız eritme işleminin en doğru yöntemi parafiden’i bir kab içine koyun ve o kabı da sıcak suyun içinde tutun bu dakikadan sonra eriyecektir sıvı kıvama geldiğinde ise bir kalıba dökmelisiniz. Ancak buradaki mühim konu mum ipi’ dir onun içinde kalın yorgan ipliğini kullanabilirsiniz. Döküm yapmadan önce seçtiğiniz aromatik kokuyu, bunlar yağlar şeklinde satılır erimiş parafiden’ in içine dökün ve daha sonra kalıptan çıkardığınız zaman desenli ve kokulu mumlarınız hazırlanmış olur bu çeşidi çoğaltarak sokakta satabilirsiniz.

Evden para kazanma fikirleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://isfikirleri.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın