Örgü Örerek Para Kazanmak (Amugurumi Oyuncak)

Örgü Örerek Para Kazanmak
Örgü Örerek Para Kazanmak

Örgü örerek para kazanmak aslında bayanların genellikle vakit geçirmek amacıyla yaptıkları bir yöntemdir. Örgü can sıkıntısı sonucunda ortaya çıkarılmış bir iş dalı da diyebiliriz. Bugün ülkemizde örgü örmeyen bayan yoktur zaten örmeyenler de genellikle çalışan bayanlardır.

Çalışmayan bayanların ve evde ne iş yapsam diye düşünen bayanlar için ideal bir para kazanma yöntemi diyebiliriz. Evlerinde örgü örerek tahmin ettiklerinin de üzerinde para kazanabilirler.  Ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmeyen bayanlar için biraz biz bu konuya değinelim.

Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır?

Bunun için ilk önce geniş bir çevre edinmeniz gerekir öncelikle sokağa çıkıp mağazaları dolaşarak onlara teklifler sunmalısınız. Bu teklifleri cazip bir şekilde sunduğunuz zaman kabul etmeyecekler yoktur.

 Burada dikkat etmeniz gereken şey gerçekten sizin bu işi yapıp yapmak istemediğinizdir. Bu işten para kazanmak istiyorsanız özverili olmalısınız. Yani yaptığınız işin arkasında durmak sizi bir marka haline getirecektir. Zaten güzel yaptığınız her ürün satılacak satıldıkça da talep gelmeye başlayacaktır. İlk önce küçük ve daha az zahmetsiz eşyalar yapmalısınız. Basit olanlardan başlamanızın nedeni daha çok çeşitliliğinizin olmasıdır. Çeşidiniz ne kadar fazla olursa geniş bir kitleye o kadar rahat ulaşabilirsiniz. Bu sayede de yaptığınız işten memnun kalırsınız. Hem de zahmetsiz yaptığınız eşyaları daha ucuz fiyata sattığınızda alıcınız da ona göre çok olacaktır.

Eskiyi göz önüne getirirsek hazır giyim sektörünün bu kadar revaçta olmadığı dönemlerde insanlar birbirlerine kazak, yelek gibi giysiler örer ve satarlardı. Bu bazen de takas şeklinde olabilirdi. Günümüzde de eskiye tekrar bir yönelme olduğu için sizde nostaljik ürünler yaparak beğeni toplayabilirsiniz. Üstelik bu yaptığınız ürünleri kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız zaman ilgi çekici olacaktır.

Orgu Orerek Para Kazanmak0 Örgü Örerek Para Kazanmak (Amugurumi Oyuncak)

İnternetten Örgü Satma

İnternette yaptığınız ürünleri satabileceğiniz pek çok site vardır. Örneğin Gittigidiyor, HepsiBurada, N11 gibi. Bunların dışında da birçok sitenin olduğunu biliyoruz. Sosyal medya ise ürünlerinizi hızlıca satabileceğiniz ve kendi markanızı oluşturabileceğiniz en aktif platformlardır. Instagram satış yapılabilmesine imkan sağlarken zaman içerisinde kendi markanızı oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

Mağazalara Örgü Satmak

Pek çok mağaza bayanların yaptığı ürünlere vitrinlerinde yer veriyor. Bu mağazalar kendileri satın almasa bile sizin teslim ettiğiniz ürünleri üzerine kar koyarak satabilirler.  

Amugurumi Oyuncak Yaparak Satma

Şu an örgü işleri denildiğinde ilk akla gelen ipten oyuncaklardır. İpler kullanılarak yapılan bu oyuncaklar amugurumi adını taşıyor. Bu oyuncakların yapımı zor olsa da çok fazla talep görmektedir. Örnek olarak Bukagurumi instagram sayfasından birkaç görsel paylaştık. Fakat birçok bayanın da bu işi ek olarak yaptığını söyelebiliriz. Kendinize özgü bir karakter oluşturduğunuzda ya da var olan bir çizgi karakteri oyuncak haline dönüştürdüğünüzde çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Örgü Örerek Para Kazanmak
Örgü Örerek Para Kazanmak

Oyuncak ve örgülerinizi satarken aynı zamanda tariflerini de satarak ekstra gelir elde edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz örnek doğrultusunda pek çok kişi yaptığı oyuncakların tariflerini satarak para kazanabiliyorlar. Bu işin zor kısmı uğraştırıyor olmasıdır. Ancak örgü örmeyi seviyorsanız o zaman bu size sadece para kazanma yolu değil aynı zamanda boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz eğlenceli bir zaman olarak geri dönecektir.

Örgü Örerek Para Kazanmak
Örgü Örerek Para Kazanmak

Tanıdığınız Çevrenize

En güzel satış alanınız çevreniz ve tanıdıklarınız olacaktır. Bunun için işe ilk olarak yakın çevrenizle başlamanız gerekiyor. Yakın çevreniz yaptıklarınızı aldıkça bunu başkalarıyla paylaşacak ve sizi tavsiye edecektir. Yaptığınız işler güzel olduğu sürece herkese satabilme ihtimaliniz var. Ama mutlaka orijinal olmaya özen göstermelisiniz.

Kendi Blog Sitenizi Kurun

Örgülerle ilgili modellere ve tariflere kendi kurduğunuz blog sitenizde yer verebilirsiniz. İnsanlar ucuz olan tarifleri almak isteyeceklerdir. Buradaki kazancınız ise tariflerden değil Google üzerinden olacaktır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın